BEZ POBEDNIKA U KELNU Škoti poveli, Šaćiri sjajnim golom doneo bod Švajcarcima i doveo ih na korak od osmine finala

22:52 | 19-06-2024

EP2024 0

Fudbalske reprezentacije Škotske i Švajcarske remizirali su - 1:1 u drugom kolu grupe A na Evropskom prvenstvu

Škotska - Švajcarska
AP Photo/Alessandra Tarantino

Ranije danas u ovoj grupi Nemačka je pobedila Mađarsku sa 2:0.

Škotska sada ima jedan bod, a Švajcarska četiri i na odličnom je putu da izbori plasman u osminu finala.

Škotska je povela u 13. minutu utakmice. Posle kontranapada Robertsona i dobre povratne, Mekgregor je stao na levoj strani, vratio loptu u kazneni prostor gde je bio Mektominej, koji je šutirao ne baš idealno, ali je Šrer okrznuo ovu loptu, koja je na kraju završila u golu Albanije.

Nije se čekalo dugo na odgovor Švajcaraca. Igrao se 26. minut kada je Šaćiri natrčao na  loptu na ivici šesnaesterca i poslao loptu u gol.

Po povratku na teren Švajcarska je bilo nešto agresivnija, Endoje je ostao sam na ivici kaznenog prostora, uputio je jak šut, ali kraj leve stative.

Peh za Škotsku desio se u 61. minutu meča kada se Tirni povredio i iznesen je sa terena, a zamenio ga je Mekena.

Švajcarci su ponovo stigli do gola, koji je ponovo poništen. Stelac je bio Embolo posle kontre, ali je sudija, potom i VAR poništio ovaj pogodak.

U poslednjem kolu sastaju se Švajcarska - Nemačka i Mađarska - Škotska.

ŠKOTSKA - ŠVAJCARSKA 1:1 (1:1)

Stadion Kelna

Sudija: I. Kruzlijak (Slovakčka)

Kraj!

Igraće se još četiri minuta.

90. minut - Au, kakva prilika za Švajcarsku! Rider je centirao iz slobodnjaka na drugu stativu gde je Akanđi sa nekoliko metara promašio gol.

82. minut - Švajcarcima je opet poništen gol. Embolo je zatresao mrežu, ali je bio u ofsajdu!

81. minut - Šansa za Škotsku! Strašan volej je uhvatio Skot Mektimonej u srcu švajcarskog šesnaesterca ali je izblokiran.

75. minut - Dvostruka izmena u Švajcarskoj. U igru su sada ušli Sijero i Rajder, dok su Frojler i Vargas napustili teren.

67. minut - Kakva šansa za Škotsku! Mekotminej je iznudio faul i slobodnjak na ivici kaznenog prostora. Idealan prekid je Robertsonfantastično zavrnuo na peterac gde je Hendri nadskočio Šera ali je pogodio stativu.

60. minut - Umesto Šaćirija je ušao napadač Bril Embolo koji je bio strelac protiv Mađarske kada je ušao.

56. minut - Udarac Vargasa, brani Gan.

49. minut - Mekgin je iznudio faul Šera i slobodnjak za Škote na 30-ak metara od gola Zomera. Ali, Robertson je loše centrirao iz prekida...

45. minut - Poluvreme, nerešeno je.

42. minut - Snažan udarac Džake, ali odlično brani golman Škotske.

41. minut - Posle dugo vremena prilika za Škote. Mektominej je izveo korner, lopta je završila na drugoj stativi odakle je pokušao Če Adams ali lak posao za Zomera.

33. minut - Poništen je gol Švajcarcima zbog ofsajda.

32. minut - Velika šansa za Švajcarsku! Sevnula je munjevita tranzicija, Vargas je ostavio petom za Endoja koji je imao zicer i čak dobro gađao ali spektakularna odbrana Angusa Gana.

28. minut - U nokdaunu Škoti! Ponovo prete Švajcarci, ovoga puta je tukao Vidmer, ali preko gola.

26. minut - Gooooool! Bobma Šaćirija posle velike greške Rolstona!

22. minut - Silovito su krenuli Švajcarci nakon primljenog gola, žele što pre da uzvrate, ali se Škoti sjajno brane.

16. minut - Prvi šut Švajcarske. Nakon kornera i intervencije Škota, na loptu je natrčao Rikardo Rodrigez i gađao pored gola.

13. minut - Goooool! Škotska vodi autogolom Šera! Posle napada Švajcarske je kapiten Robertson bio najviši u skoku, dobio je loptu opet u kaznenom prostoru, vratio je za Mektominija koji je šutirao, Šer je pokušao da blokira i postigao je autogol.

9. minut - Možda malo mimo očekivanja, Škotska ima inicijativu i kontrolu.

4. minut - Već drugi korner za Škotsku. Mektominej gađao direktno u gol ali je to lak plen za iskusnog Zomera.Mektominej gađao direktno u gol ali je to lak plen za iskusnog Zomera.

1. minut - Utakmica je počela!

19.59 - Za razliku od Škotske, Švajcarska je odigrala odlično u prvoj utakmici i savladala je Mađarsku sa 3:1.

19.57 - Škotska je u prvom kolu doživela debakl, kada je na otvaranju prvenstva izgubila od Nemačke sa 5:1 i sada je na poravnom.

19.55 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen utakmici drugog kola grupe A u kojoj se sastaju Škotska i Švajcarska.