BARSINO IŽIVLJAVANJE KOJE ĆE SE PAMTITI Ni "d" od derbija, Rafinja het-trikom lupio šamarčinu Bajernu u Ligi šampiona!

22:55 | 23-10-2024

Uzbudljivo veče u Ligi šampiona.

fk barselona

Trebao je da bude derbi. U jednom trenutku je zaista tako i delovao, ali smo na kraju videli samo šou Barselone protiv Bajerna - 4:1!

Zapravo, moramo da budemo pošteni i da kažemo da je ponajviše jedan čovek imao šou. Rafinja. Kako samo igra Brazilac ove sezone!

Sa večerašnjim het-trikom je već na po osam golova i asistencija u svim takmičenjima, a tek smo na pragu novembra?!

Upravo je Rafinja otvorio konto Bajernu. I to već u drugom minutu. Ekspresno je Hari Kejn poništio to vođstvo, ali je i Englezu poništen gol na asistenciju VAR-a.

Taj jeste, ali onaj iz 18. minuta posle dobre akcije i ubacivanja sa leve strane - nije. Za  1:1.

I kao da je to ražestilo igrače Barselone. Prvo Levandovskog koji je poentirao protiv bivšeg tima, a onda i Rafinju sa još dva komada.

Manuel Nojer AP Photo/Emilio Morenatti

Za osmeh na licu Hansija Flika i surov rezultat protiv bivšeg tima. Ostaje Vinsentu Kompaniju da popravi utisak sa Bajernom na nekom drugom mestu. Deluje da je onih 9:2 protiv Dinama bio samo bljesak...

A kada smo već kod Zagrepčana, oni su slavili protiv Salcburga na vrlo nezgodnom gostovanju i to sa 2:0.

Mančester siti je rutinski nadigrao Spartu iz Praga sa 4:0, mada treba biti pošten i reći da je Pep Gvardiola izveo najjači sastav.

Daleko bolji timovi bi se mučili sa takvom ekipom "građana", a ne Sparta za koju je igrao naš Veljko Birmančević.

Najveće iznenađenje večeri je priredila ekipa Lila protiv favorizovanog Atletiko Madrida. Ne samo da su "doge" pobedile, već su to učinile posle preokreta (1:3).

Gubio je Lil na poluvremenu prvim golom Hulijana Alvareza u Ligi šampiona  za Atletiko Madrid, ali su Edon Žergova i Džonatan Dejvid sa penala u drugom delu igre napravili senzaciju.

U preostalim mečevima večeri, Inter je u nadoknadi vremena nadigrao Jang Bojs (1:0), Fejnord je pobedio Benfiku (1:3), dok je Liverpul savladao Lajcpig sa 0:1.

Kraj utakmica!

90+3. minut - Kakav završetak mečeva i to pobedom Intera golom Markusa Tirama u samoj završnici utakmice.

89. minut - Još jednim golom Dejvid stavlja tačku na pobedu Lila!

87. minut - Petarda Mančester sitija. Iz penala je pogodio Mateuš Nunješ.

74. minut - Kakav preokret Lila! Vode Francuzi i to zahvaljujući pogotku Džonatana Dejvida sa penala.

66. minut - Fantastičan je ove sezone Kerem Akturkoglu. Dokazao je to novim golom protiv Fejnorda. Ima nade za Benfiku do kraja meča...

65. minut - Kao što smo najavili - rešio je Siti ovde sve. Tri boda je golom potvrdio Džon Stonus.

61. minut - Uspeo je Lil da izjednači preko Edona Žergove na gostovanju Atletiku.

59. minut - Još dva pogotka. Barselona je samlela Bajern i to het-trikom Rafinje.

58. minut - Čini se da Siti dodaje gas i rešava pitanje pobednika. Obezbedio je komotniju situaciju novim golom Erling Haland.

49. minut - Gol i za Dinamo Zagreb. Delo je Sandra Kulenović koji priređuje iznenađenje u Salcburgu.

46. minut - Počela su i druga poluvremena.

Kraj prvih poluvremena.

45. minut - Ponovo Rafinja! Blista Brazilac u dresu Barselone ove sezone. Drugi gol za vihorno krilo protiv Bajerna večeras.

36. minut -  Najavili smo sjajnu utakmicu i imamo je u Barseloni. I to sa novim golom i to preko Roberta Levandovskog.

33. minut - Prilično iznenađenje pravi Fejnord protiv Benfike pošto je duplirao vođstvo i to preko Milamba.

27. minut - Uspeo je često osporavani Darvin Nunjez barem malo da utiša kritičare. Pogodio je Urugvajac protiv Lajpciga.

18. minut - Za razliku od onog gola iz 10. minuta, ovaj je Hariju Kejnu priznat. Neverovatan je engleski napadač zaista.

12. minut - Prvo vođstvo nekoga od gostiju večeras. I to Fejnorda protiv Benfike zahvaljujući Uedi.

10. minut - Pršti sve u derbiju Barse i Bajerna. Ekspresno su gosti stigli do izjednačenja i to preko (a koga drugog) - Harija Kejna, ali je pogodak poništen zbog ofsajda.

8. minut - Načeo je i Atletiko Madrid rivala. Kaznio je Hulijan Alvarez kardinalnu grešku odbrane Lila.

3. minut - Počeo je i Siti veoma jako. Doveo je lepim pogotkom Fil Foden u vođstvo "građane".

2. minut - Spektakularno su krenule utakmice. I to golom na meču Barselone i Bajerna. Strelac - Rafinja:

20.55 - Jedan od rivala Crvene zvezde Jang Bojs protiv favorizovanog Intera počinje u sastavu: