SLABA IGRA PARTIZANA I PORAZ U KNEŽEVINI Panter nije mogao sve sam, crno-beli izgubili od Monaka i propustili sjajnu priliku da se dodatno približe plej-of poziciji pred put u Bolonju

21:03 | 31-01-2024

Košarkaši Partizana izgubili su od Monaka u 24. kolu Evrolige rezultatom 85:70

KK Partizan KK Monako
Alo/Marko Metlaš

Crno-beli su posle ovog kola na učinku 12-12, a Monako na 14-10.

Partizan za dva dana gostuje Virtusu, a Monako dočekuje Fenerbahče.

Crno-beli su bili u egalu 30 minuta, ali ih je očajan start poslednje četvrtine skupo koštao.

Monako je na ulasku u poslednju četvrtinu imao dva poena viška (63:61), ali su crno-beli umesto preokreta doživeli raspad. Prve poene su postigli posle skoro pet minuta, dok je domaći tim serijom 11:0 napravio krucijalnu prednost.

Partizan je imao raspoloženog Kevina Pantera koji je utakmicu završio sa 28 poena. Jedinu pomoć je imao u Frenku Kaminskom koji je upisao 17 poena.

U domaćem timu Majk Džejms je postigao 17 pona, Mam Žaite 14, a Eli Okobo 13.

Monako - Partizan (85:70)

Dvorana: "Gaston Medesin"

Sudije: Migel Anhel Perez (Španija), Josip Radojković (Hrvatska), Đordi Alijaga (Španija)

Monako: Okobo 13, Lojd 9, Blosomgejm 9, Braun 4, Dijalo 4, Kornelije, Žaite 14, Voker, Motiejunas 3, Uatara 5, Hal 5, Džejms 19

Partizan: Ledej 8, Avramović 6, Koprivica, Panter 28, Smailagić, Jaramaz, Naneli 6, Trifunović, Doužer, Ponitka, Kaminski 17, Kaboklo 5

Poslednja četvrtina:

39. minut - Novi propust u odbrani crno-belih, Monako pred ubedljivom pobedom (83:68)

36. minut - Kaminski fintira, kreće se lopta Panter uzima pretežak šut i promašuje. Džejms uzima šut sa poludistance, ali promašuje. Žaite faulira Pantera i šalje ga na liniju slobodnih bacanja. Saša Obradović traži tajmaut - (74:66)

35. minut - Žaite na alej-up dodavanje uspeva da spusti loptu u koš. 13 poena prednosti za Monako

34. minut - Kakva trojka Majka Džejmsa! I to uz faul, možda i prelomni trenutak meča, ali ima još nešto više od 6 minuta do kraja (72:61)

32. minut - Dve velike greške Partizana za +8 Monaka (69:61)

30. minut - Panter je fauliran 7.8 sekundi pre kraja četvrtine. Siguran je Panter - 63:61.

29. minut - Ledej je precizan (63:59).

28. minut - Kaboklo na asistenciju Pantera pogađa (59:55).

27. minut - Mora da zove tajm-aut trener Partizana, Kaminski pogodio trojku, pa onda vratio igračima Monaka faul uz dodatno slobodno bacanje, njegov četvrti faul (59:51)

26. minut - Druga trojka Avramovića - 52:48. Kaminski pravi treću ličnu. Posle Doužera je drugi košarkaš Partizana sa tri lične greške.

25. minut - Žaite postiže svoj deseti poen - 52:45.

23. minut - Zek Ledej je na lini penala (48:45)

22. minut - Trojka Frenka Kaminskog!

21. minut - Počelo je drugo poluvreme, poeni za Džejmsa (48:41)

20. minut -  Kakva trojka Kevina Pantera u poslednjim sekundama prvog poluvremena! (44:38)

19. minut - Džejms pogađa za tri, ušao je u ritam - 40:33.

18. minut - Tehnička greška za Brauna! (33:34)

17. minut - Važna trojka Kevina Pantera, smanjuju crno-beli na -1, ali je Monako ponovo otišao

15. minut - Na liniji penala je Hal, polovičan je (25:26)

14. minut - Traži tajm-aut traži trener Partizana Željko Obradović, neizvesna borba u drugoj četvrtini (24:26)

13. minut - Potpuni egal za sada u Kneževini, igra se koš za koš, a onda trojka Alekse Avramovića (22:26)

12. minut - Okobo pogađa novu trojku za Monako u poslednjim sekundama, ali tu je i Zek Ledej da uzvrati sa poludistance (20:23)

11. minut - Kaminski pogađa trojku, a onda Džordan Lojd ubacuje neverovatnu trojku sa preko pola terena! (17:19)

10. minut - Imao je Partizan poslednji napad na kraju prve četvrtine, pokušao je Panter daleku trojku za potencijalnih +5, ali je promašio

9. minut - Kakva blokada Kaminskog, a to je iskoristio Kevin Panter za trojku, pa je morao da reaguje Saša Obradović! (14:16)

8. minut - Džordan Lojd je na liniji penala, precizan je oba puta, na drugoj strani poeni za Nanelija (14:11)

7. minut - Prošao je Kaminski čist zicer, pa su to kaznili u kontri igrači Monaka (12:9)

5. minut - Poeni za Frenka Kaminskog, vraća se polako Partizan u igru (10:8)

4. minut - Precizan je sa linije penala Panter (8:4)

3. minut - Prve poene za Partizan postiže Kevin Panter (8:2)

2. minut - Mnogo bolje su domaćini otvorili utakmicu (6:2)

1. minut - Počela je utakmica. Odmah na startu meča dva vezana poena za domaću ekipu!

18.17 - Saša Obradović je izneo svoje utiske:

- Znamo da su svi mečevi ključni, ali ulazimo u nedelju koja može biti prekretnica. Dobro je da su svi spremni i zdravi. Partizan je dodatno napredovao tokom sezone, to je ekipa sa mnogo karaktera, vođena trenerom koji ima jasan pravac. Dobri su na svim pozicijama i važe za izuzetno teškog protivnika.

18.15 - Željko Obradović je rekao pred meč sa Monakom:

- Znamo njihove kvalitete, igrali smo protiv njih, ali idemo sa najvećim ambicijama, moramo da odigramo najbolje moguće utakmicu, znamo koliko su važne sve utakmice u Evroligi. Očekuje nas teška utakmica, ali mislim da moramo da imamo najbolju moguću reakciju. Bile su zanimljive utakmice sa njima i prošle sezone i ova koju smo igrali u prvom delu. Može da bude različita, jer oni mogu da igraju sa četiri mala ili sa tri visoka, nekad i sa četiri, u odbrani onda koriste preuzimanje u toj situaciji. To su sve stvari na koje moramo da reagujemo u toku utakmice. Imali smo u nekim momentima odlične segmente na poslednjoj utakmici, ali imali smo i loše. To su neke stvari koje su sigurno bitne kada se priča o toj ili bilo kojoj sledećoj utakmici.

18.00 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen meču Monaka i Partizana u 24. kolu Evrolige. Uz alo.rs pratite uživo sva dešavanja iz Kneževine i saznajte mogu li crno-beli da dođu do važnog brejka!