STOTKA ZVEZDE Crveno-beli zgromili Megu

20:46 | 03-05-2024

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su na svom parketu Megu sa 103:73 u prvoj utakmici polufinala Admiral Bet ABA lige

ABA liga
ABA liga/Dragana Stjepanović

Crveno-beli su vodili od prvog do poslednjeg minuta i došli do veoma ubedljivog trijumfa.

Bio je ovo prvi meč za izabranike Janisa Sferopulosa posle 11 dana i izgleda da im je pauza prijala.

Prva tri minuta bio je jedini ravnopravan period u kojem se Mega držala do 6:6. A onda je Zvezda napravila seriju 7-0 i najavila kako će da izgleda ostatak utakmice. Crveno-beli su bili razigrani u napadu, a sve su više pojačavali igru u odbrani, pa su u drugoj deonici primili samo 13 poena.

Na poluvremenu je bilo 52:33 i već tada je bilo jasno da od brejka neće biti ništa. Zvezda se nije opuštala ni u drugom delu, već je samo dodatno uvećavala prednost.

Razigrali su se Trej Tompkins, Fredi Gilespi...

Najefikasniji u redovima Zvezde bili su Nedović i Gedraitis sa po 13 poena, dok je u Megi jedini raspoloženi bio Đurišić sa 26.

Utakmica je ostala u senci jezive povrede Stefana Miljenovića kom je stradalo koleno u finišu trećeg kvartala.

Druga utakmica na programu je u utorak u Hali sportova Ranko Žeravica, gde će Mega biti domaćin.

CRVENA ZVEZDA - MEGA 103:73 (27:20, 25:13, 26:22, 25:18)

Hala: Aleksandar Nikolić

Sudije: Tomislav Hordov, Dragan Porobić, Stefan Ćalić

Crvena zvezda: Teodosić 10, Tompkins 11, Davidovac 2, Mitrović 8, Lazić 9, Bolomboj 9, Ilić 5, Nedović 13, Gedraitis 13, Gilespi 5, Topić 8, Jago 10

Mega: Milijašević 3, Miljenović 9, Jelavić 11, Marković 2, Kobici 3, Popović, Iljasoglu 2, Đurišić 26, Kovačević 7, Jović 10, Mušicki, Malovec

40. minut - Kraj! Ubedljiva pobeda Zvezde!

39. minut - Jelavić pogađa za tri - 99:68. Jago vraća trojku - 102:68.

37. minut - Đurišić je jedini raspoložen u ekipi Mege, ima 22 poena.

36. minut - Trojka Jaga, gotovo izvesno je da će Zvezda prebaciti 100 poena.

34. minut - Tačno je 30 razlike za Zvezdu - 89:59.

33. minut - Sve je podređeno razigravanju Treja Tomkinsa u četvtoj četvrtini. Sada ima 13 poena.

31. minut - Rapsodija Zvezde, sve je ovde odavno jasno - 84:55!

30. minut - Druga trojka Teodosića koji ima 10 poena. Poenima Tompkinsa završena je treća četvrtina - 78:55.

29. minut - Snažno zakucavanje Đurišića.

28. minut - Užasna povreda Stefana Miljenovića. Deluje da je sezona za talentovanog igrača Mege završena. Nezgodno je doskočio košarkaš Mege, deluje da je koleno stradalo, dugo mu se ukazivala pomoć i na kraju je uz pomoć saigrača izveden sa terena.

27. minut - Lazić je precizan sa linije penala - 68:44. Milijašević trojkom smanjuje rezultat - 68:47. Topić pogađa svoju drugu trojku - 71:47. Miljenović se povredio, trenutno je utakmica u prekidu.

26. minut - Topić postiže svoje prve poene, i to trojku - 64:41. Jović smanjuje jednim od dva bacanja - 64:42. Mitrović u kontri poentira - 66:42. Miljenović smanjuje - 66:44.

24. minut - Nedović pogađa svoju drugu trojku - 59:39.

23. minut - Dos Santos je precizan - 56:35. Đurišić pogađa pod faulom. Precizan je i sa linije penala - 56:38. Đurišić je ponovo fauliran, pogodio je jedno od dva - 56:39.

22. minut - Miljenović postiže prve poene za Megu u nastavku - 54:35.

21. minut - Gedraitis postiže svoj 13. poen - 54:33.. Bio je najefikasniji sa 11 poena u prvom poluvremenu.

20. minut - Poluvreme, Zvezda vodi 52:33

19. minut - Vezuje Petar Kovačević četiri poena.

18. minut - Druga trojka Giedriatisa!!! Prvi je dvocifreni igrač na utakmici sa 11 poena.

16. minut - Meka ruka Treja Tompkinsa, Zvezda ide na +15.

15. minut - Evo trojke Gedraitisa posle sjajnog pasa Teodosića - 38:27. Posle lakih poena Bolomboja, Marko Barać zove tajm-aut.

14. minut - Fenomenalni Nikola Đurišić pogađa uz faul.

13. minut - Nedović kao brzi voz, dolazi do lakih poena.

12. minut - Đurišić pogađa oba bacanja. Teodosić poentira iako je bio potpuno van balnsa, a onda Teo pogađa i trojku.

10. minut - Razigrala se Mega u finišu prve deonice. Kraj prve četvrtine, Zvezda vodi 27:20.

9. minut - Divan potez Đurišića. Na drugoj strani Dalibor Ilić snažno zakucava. Jović pogađa trojku uz mnogo sreće.

8. minut - Sjajna kombinacija Teodosića i Nedovića, Zvezda po prvi put ima dvocifrenu prednost - 21:10. Iljasoglu pogađa težak šut.

7. minut - Prekida Mega ovu seriju Zvezde i napokon dolazi do poena.

6. minut - Nemanja Nedović poentira nakon ofanzivnog skoka, raste prednost Zvezde.

5. minut - Bolomboj se jako lepo snalazi i poentira na drugi obruč, a potom Branko Lazić dolazi do koša u tranziciji i to uz faul. Zvezda u seriji.

4. minut - Gedraitis siguran sa linije penala. Jelavić pogađa preko Davidovca. Igra se koš za koš na startu meča.

3. minut - Marković pogađa preko Bolomboja - 4:4.

2. minut - Posle nekoliko promašaja u nizu na obe strane, Jago poentira posle prodora.

1. minut - Gube loptu košarkaši Zvezde u prvom napadu. Jelavić pogađa oba bacanja i Mega vodi 2:0. Gedraitis postiže prve poene za crveno-bele i to posle ofanzivnog skoka.

17.57 - Ove sezone sastali su se dva puta. Zvezda je slavila kao gost 98:88, ali je onda Mega uzvratila pobedom 89:83.

17.53 - Crveno-beli su u četvrtfinalu izbacili Studentski centar, a Mega Cedevita Olimpiju.

17.51 - Zvezda je regularni deo sezone završila na prvom mestu, dok je Mega najprijatnije iznenađenje i bila je četvrta.

17.50 - Dobar dan i dobrodošli na blog našeg portala posvećen prvoj utakmici polufinala AdmiralBet ABA lige u kojoj se sastaju Crvena zvezda i Mega. Uz alo.rs pratite sva dešavanja iz "Pionira".