VEČITI DERBI U FINALU ABA LIGE Partizan se mučio, ali na kraju slomio Budućnost i zakazao borbu za trofej sa Partizanom

21:07 | 10-05-2024

Uspeli su košarkaši Partizana da ostvare cilj i dođu do plasmana u finale ABA lige.

KK Budućnost, KK Partizan
Budućnost Voli/Filip Roganović

U "majstorici" polufinalne serije, ekipa Željka Obradovića je na svom parketu savladala ekipu podgoričke Budućnosti rezultatom 100:86.

Najefikasniji kod pobedničkog sastava bio je Aleksa Avramović sa 20 poena, jedan manje su dodali Frenk Kaminski i Džejms Naneli, 12 je ubacio Džejlin Smit, a Frenk Kaminski deset poena.

Kod gostiju iz Podgorice istakao se Jogi FErel sa 18 poena, 15 je ubacio Joan Makundu, 14 Kenan Kamenjaš, dok se Mekinli Rajt zaustavio na deset poena.

Partizan - Budućnost 100:86 (23:21, 25:33, 25:17, 26:15)

Beogradska arena

Partizan: Smit, Ledej, Avramović, Panter, Smailagić, Naneli, Trifunović, Anđušić, Doužer, Ponitka, Kaminski, Kaboklo.

Budućnost: Ilić, Megi, Frimen, Slavković, Makundu, Ferel, Džouns, Jagodić-Kuridža, Tanasković, Rajt, Popović, Kamenjaš.

Gledali smo istinski spektakl u najvećoj srpskoj dvorani, gde je Partizan nakon katastrofalnog prvog poluvremena uspeo da u trećoj deonici prelomi meč i vrati razliku na svoju korist.

Na krilima sjajnog Avramovića tim Željka Obradovića je u poslednjem kvartalu samo rešio pitanje pobednika.

Finalna serija u kome ćemo gledati novi večiti derbi počinje u ponedeljak, 12. maja.

Tok meča

10. minut - Kraj meča!

9. minut - Sve je gotovo u Areni - gledaćemo večiti derbi u finalu!

8. minut - Avramović je čovek koji je uspeo da ovaj meč prelomi u korist Partizana, koji će se izvesno u finalu sastati sa Crvenom zvezdom.

7. minut - Održavaju košarkaši Partizana prednost na ogromnih 18 poena, do kraja je ostalo još 180 sekundi.

6. minut - PONOVO AVRAMOVIĆ! Strašna partija reprezentativca Srbije, koji je došao do svog 20. poena.

5. minut - Rutinski održava ogroman plus domaći sastav na svom kontu. Budućnost deluje bezidejno, te se čini da je pitanje pobednika gotovo rešeno.

4. minut - Na plus 15 je Partizan, koji ide u dobrom pravcu da dođe do trijumfa na ovom meču. Novi poeni Kaminskog.

3. minut - Čini se da bi ovo mogao da bude prelomni momenat meča. Partizan igra sve bolje u oba pravca, te polako gradi ogromnu prednost.

2. minut - ALEKSAAA! Prva dvocifrena prednost za Partizan na ovom meču!

1. minut - Aleksaaa Avramoviićć! Trojka Partizanovog bejka za plus sedam!

Treća četvrtina

10. minut - Nakon pola sata košarke Partizan ima dva poena prednosti.

9. minut - Uspeo je Partizan da poenima Avramovića i Ponitke ode na plus pet, ali sa druge strane pod faulom poentira Mekinli Rajt.

8. minut - KAKVA TROJKA MEGIJA! Nestvarnu trojku pogodio je bek Budućnosti, koji je vratio potpuni rezultatski egal.

7. minut - Alerik Frimen sa linije penala vraća Budućnost na minus jedan.

6. minut - Tri vezana poena za Budućnost, u režiji Kamenjaša i Rajta, koji vraćaju Podgoričane na minus jedan.

5. minut - Bez poena sa obe strane u poslednjem minutu košarke. Crno-beli i dalje imaju plus četiri.

4. minut - KEVIN PANTER! Nova trojka kapitena Partizana za plus četiri domaćih!

4. minut - ISKLJUČEN JE JOGI FEREL! Dobio je dve tehničke najbolji košarkaš Budućnosti na ovom meču, te će Podgoričani bez njega morati do kraja meča.

3. minut - Sa linije penala Panter vraća Partizan na posed zaostatka! Uspeo je da izdejstvuje kapiten crno-belih faul na šutu za tri poena, nakon čega je i trener Žakelj dobio tehničku. Pravi haos je nastao u Areni.

2. minut - Kakav koš Makundua! Uspeo je da se izbori centar Budućnosti za mrtvu loptu i pogodi efektno sa poludistance.

1. minut - Počeo je meč konačno! Nakon poena Ferela dobrim napadom iz klozauta je sa druge strane poentirao Naneli.

20:10 - Sudije neće da izađu na parket! Čeka se početak utakmice, koji će evidentno malo kasniti.

Druga četvrtina

10. minut - Budućnost nosi na poluvreme plus šest! Rajt u poslednjem sekundu pogađa za osetnu prednost Podgoričana.

9. minut - Pogađa i Makundu trojku! Partizan ne deluje dobro, gosti imaju plus tri.

8. minut - PONOVO SMIT! Još jednom trojkom reprezentativac Hrvatske vraća Partizan u vođstvo.

7. minut - Gotovo ništa ne može da odvoji dve ekipe tokom ovih 17 minuta košarke. Ponovo poentira Mekinli Rajt i vraća goste na minus jedan.

6. minut - Trojka na trojku! Sjajan šut pogodio je Rajt za goste, ali je sa druge strane odgovorio Alen Smailaigć.

5. minut - Panter sa linije penala vraća utakmicu u potpuni egal. Nakon 15 minuta košarke rezultat je 36:36.

4. minut - Kaminski je taj koji u prvom poluvremenu uspeva da održi Partizan u životu. Osam poena za američkog centra, gosti su na plus jedan.

3. minut - Neobična situacija u Areni, gde je nakon dosuđenog faula Avramovića nad Ferelom plejmejker Budućnosti udario Aleksu u glavu, nakon čega smo videli pet slobodnih bacanja. Malo se usporio ritam.

2. minut - Razbijaju Naneli i Avramović nervozu! Pet vezanih poena za Partizan koji se vraća na plus tri.

1. minut - Flečeri Megi pogađa strašan šut, 3+1. Pogodio je sjajan američki šuter sa distance uz faul Alena Smailagića.

Prva četvrtina

10. minut - DŽEJLIN SMIT! Fenomenalan napad Partizana i rešenje Avramovića, koji je video usamljenog američkog beka za tri poena. Parni valjak ima prednost nakon deset minuta košarke.

9. minut - Strpljivo igra Budućnost i to je nešto što "izluđuje" odbranu Partizana na početku ovog meča. Naizgled sjajna odbrana pukla je preko Nanelija, te je Slavković lakim polaganjem vratio goste na plus četiri.

8. minut - Katastrofa Partizana na startu! Nova trojka Ferela koji je već na 11 poena, kao i poeni Kamenjaša, za plus šest gostiju.

7. minut - Doužer i Kaminski donose energiju crno-belima! Na još jednu izvanrednu trojku Ferela odgovorio je Frenk poenima u reketu.

6. minut - Jogi Ferel voli da igra protiv Partizana! Raspoložen je omali plejmejker Budućnosti, koji je odgovorio poenima sa poludistance na slobodna bacanja Doužera.

5. minut - Na obe strane terena nije ovo dobar početak za ekipu Željka Obradovića. Dosta se muči Partizan u napadu, ne može da pronađe linije, dok defanzivno centri Budućnosti prave velike probleme crno-belima.

4. minut - Miskomunikacija u odbrani Partizana "na nulu" vraća Panterovu trojku, pošto je Jogi Ferel pogodio lak šut za tri poena.

3. minut - Nastavlja se dobra igra visokih igrača Budućnosti. Ovoga puta je na Panterove poene ponovo sa poludistance odgovorio Džouns.

2. minut - Centri Budućnosti na startu meča prave prednost u korist gostiju. Ovoga puta je na poene Nanelija odgovorio Džouns sa poludistance.

1. minut - Nije ovo dobar početak za Partizan. Makundu je u reketu lako zakucao za prve poene Podgoričana.