SRBIJA ČULA SJAJNE VESTI Hrvatska tragedija u poslednjoj sekundi, čudo im potrebno za plasman u osminu finala, Španija poslala Albaniju kući

22:58 | 24-06-2024

EP2024 0

Španija je pobedila Albaniju sa 1:0, dok su Hrvatska i Italija remizirali 1:1 u poslednjem kolu grupe B na Evropskom prvenstvu

EURO 2024
AP Photo/Sergei Grits

Španija je grupnu fazu završila na prvom mestu sa maksimalnih devet bodova, Italija je druga sa četiri, Hrvatska treća sa dva i potrebno joj je čudo za plasman dalje, dok je Albanija poslednja sa jednim bodom i za njih je ovo prvenstvo završeno.

Ovo su rezultati koji idu na ruku Srbiji. Naime, "orlovima" bi bio dovoljan sada i bod protiv Danaca, pod uslovom da Portugal ne izgubi od Gruzije i da Turska pobedi Češku. Uz sve to, potrebno je i da Engleska savlada Sloveniju sa makar dva gola razlike.

Iako je Španija igrala sa drugom postavom rutinski je savladala Albaniju golom Ferana Toresa u 13. minutu.

Susret između Italije i Hrvatske bio je mnogo uzbudljiviji.

Prvo poluvreme je bilo veoma zanimljivo, sadržajno, ali su mreže mirovale.

Igrao se 54. minut kada je Fratezi igrao rukom u kaznenom prostoru i Makeli je pokazao na belu tačku. Luka Modrić je preuzeo odgovornost, ali je njegov udarac odbranio Đanluiđi Donaruma.

Ipak, samo minut kasnije sevnula je kontra "kockastih" i Modrić postiže gol, te se tako iskupio za promašeni penal.

Preuzeli su Italijani inicijativu, ali su Hrvati uspešno odolevali. A, onda šok u poslednjem minutu.

Kalafjori je povukao loptu napred kroz sredinu i uspeo da je prosledi do Zakanjija, a ovaj iskosa sa leve strane, sa petnaestak metara savladao Livakovića za konačnih 1:1!

HRVATSKA - ITALIJA 1:1 (1:0)

Stadion: Red Bul Arena (Lajpcig)

Sudija: D. Makeli (Holandija)

ALBANIJA - ŠPANIJA 0:1 (0:1)

Stadion: Merkur Špil-Arena (Dizeldorf)

Sudija: G. Niberg (Švedska)

Goooool! Zakanja donosi remi Italiji u poslednjoj sekundi Kraaj! Oba rezultata idu na ruku Srbiji

Završena je utakmica između Španije i Albanije, "furija" je slavila sa 1:0.

90. minut - Osam minuta je produžena utakmica između Italije i Hrvatske, dok je susret između Albanije i Španije produžen za četiri.

87. minut - Kakva prilika za Italiju, Skamaka se nije najbolje snašao u petercu Hrvatske.

77. minut - Solidan pokušaj Aslanija sa 20 metara, ali je lopta protutnjala kraj Rajinog gola.

73. minut - Italijani sve nervozniji, vremena je sve manje.

67. minut - Ređaju se šanse za Italiju, Hrvati se brane i nekako odolevaju.

61. minut - Nova šansa za Bastonija! Ostao je usamljen posle kornera, ali je i ovu kolosalnu šansu propustio

55. minut - Goooool! Hrvatska vodi, Modrić se iskupio za promašeni penal i donosi vođstvo Hrvatskoj

54. minut - Dani Maketi svira jedanaesterac za Hrvatsku! Imali su napad "kockasti", udarac Kramarića ka golu i lopta je pogodila Fratezija. Makeli je morao da ode da pogleda snimak, ali je brzo doneo odluku - pokazao je na belu tačku! Donaruma je odbranio penal Modriću.

46. minut - Jedna promena u redovima Španije, Norman je ušao umesto Laporta. Budimir je ušao umesto Pašalića, a Fratesi umesto Pelegrinija.

45. minut - Poluvreme! Španija vodi 1:0 protiv Albanije, dok na utakmici Hrvatska - Italija nema golova.

41. minut - Nova dobra šansa za Špance, Tores je bio u prilici da duplira prednost, ali je njegov udarac glavom iznad prečke.

36. minut - Kalafiori je povukao loptu ka sredini, Pelegrini je dobio pas u noge, na malom prostoru je našao poziciju za udarac, ali je Livaković ponovo bio na pravom mestu.

30. minut - Opasan napad Hrvatske, Modrić je centrirao sa desne strane, odbranili su se Italijani.

27. minut - Još jedna kolosalna šansa za "azure"! Barela je poslao sjajan centaršut, pogodio svog štopera u trepavicu, a ovaj ne uspeva da zatrese mrežu iako je ostao sam! Fantastična reakcija golmana Hrvatske, refleksna.

23. minut - Novi dobar napad Italijana, ali je ovoga puta Retegi izblokiran, biće korner.

21. minut - Velika prilika za Italiju! Retegi je šutirao glavom, lopta završava pored stative.

13. minut - Goooool! Španija vodi protiv Albanije, strelac je Tores!

7. minut - U Dizeldorfu se trenutno ne dešava mnogo, ali je lopta uglavnom na polovini Albanije. Španiji odgovara slabiji tempo utakmice i da odradi ovu utakmicu rutinski do kraja.

4. minut - Odličan udarac Sučića iz velike daljine, na velike muke je stavio Donarumu koji je uspeo da odbrani i loptu pošalje u korner.

1. minut - Utakmice su počele!

20.05 - Kao što je bilo najavljivano, Španija će nastupiti sa drugim timom. Ovo im je startnih 11:

Raja - Navas, Vivijan, Laport, Grimaldo - Zubimendi, Merino - Tores, Olmo, Ojarzabal - Hoselu

19.55 - Hrvatska je bez prava na kiks i mora da pobedi Italiju. "Kockasti" iza sebe imaju prilično razočaravajuć turnir, najpre su doživeli debakl od Španije, pa su remizirali sa Albanijom 2:2. Italiji bi i bod bio dovoljan u ovom susretu, pošto bi u tom slučaju imala četiri boda.

EP 2024 EPA-EFE/ABEDIN TAHERKENAREH

19.52 - Španija je jedina sigurna u ovoj grupi, pošto ima šest bodova i sigurno će kao prva u osminu finala. Zato su brojni inostrani mediji pisali kako bi "crvena furija" mogla da "pusti" Albance. Španija je najpre deklasirala Hrvatsku 3:0, da bi onda minimalnim rezultatom bila bolja od Italije.

19.50 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen poslednjem kolu grupe B Evropskog prvenstva u kojem se sastaju Albanija - Španija i Hrvatska - Italija.