CRNO-BELI SE "UGASILI" U POSLEDNJOJ ČETVRTINI, PA IZGUBILI Partizan imao i +17 u prvom poluvremenu, ali Fener ostvario ubedljiv trijumf u Istanbulu

20:24 | 09-01-2024

Košarkaši Partizana poraženi su u utakmici 20. kola Evrolige od Fenerbahčea u Istanbulu rezultatom 91:76 (19:31, 24:17, 25:16, 23:12).

KK Partizan KK Monako
Alo/Marko Metlaš

Crno-beli su sada na učinku 10-10, dok je Fenerbahče zabeležio 12. trijumf.

Bila je ovo utakmica sa dva lica Partizana. Sjajna prva četvrtina, možda i najbolja ove sezone, i 31 ubačeni poen. Početkom druge četvrtine Partizan je stekao i velikih 17 poena viška (36:19), ali je tada i stao.

Fenerbahče je do poluvremena, na krilima Dorsija, uspeo da se približi na četiri poena minusa. U trećoj četvrti turski tim je poveo sa četiri poena, a onda utakmicu rešio početkom poslednje četvrtine.

Domaćin je napravio seriju 14:0, ukupno 24:2 i prelomio utakmicu. Partizan je više od osam minuta bio bez poena.

Već u petak Partizan dočekuje Makabi, sada već sa imperativom pobede. Fenerbahče će ugostiti Bajern.

Fenerbahče - Partizan (91:76)

Dvorana: "Ulker Arena"

Sudije: Mehdi Difala (Francuska), Milan Nedović (Slovenija), Đordi Alijaga (Španija)

Fenerbahče: Motli, Vilbekin, Šanli, Papajanis, Mahmutoglu, Hejs-Dejvis, Biberović, Gudurić, Dorsi, Kalates, Madar, Sestina. Trener: Šaras Jasikevičijus

Partizan: Smit, Vukčević, Koprivica, Panter, Jaramaz, Naneli, Trifunović, Anđušić, Doužer, Ponjitka, Kaminski, Kaboklo. Trener: Željko Obradović

40. minut - Madar pogađa za tri - 91:74. Kaboklo je sada precizan sa linije penala - 91:76.

38. minut - Kaboklo je fauliran. Promašio je prvo, potom i drugo bacanje

37. minut - Naneli pogađa za tri - 85:72.

36. minut - Razigrani Dorsi pogađa novu trojku - 85:66. Njegov 13. poen u poslednjoj četvrtini. Panter vraća trojku - 85:69.

35. minut - Dorsi pogađa za dva - 82:64. naneli prekida seriju domaćina 24:2 - 82:66.

32. minut - Treća vezana trojka Fenerbahčea, Dorsijeva četvrta - 77:64. Serija Fenerbahčea 19:2

31. minut - Trojka Marka Gudurića za velikih +10 za Fenerbahče (74:64)

30. minut - Hejs-Dejvis dodatno povećao vođstvo Fenera (66:62)

29. minut - Gudurić za prednost Fenera! (64:62)

26. minut - Trojka Danila Anđušića, a potom i Sestina uzvraća (58:60)

25. minut - Ledej je polovičan sa linije penala - 50:55.

24. minut - Kaminski je pogodio za dva pod faulom Motlija - 50:53. Pogodio je i dodatno - 50:54.

23. minut - Sestina pogađa za tri - 50:51.

22. minut - Pjer dodatno smanjuje na 47:48. Smit je pogodio za dva pod faulom - 47:50. Njegov 10. poen. Precizan je - 47:51.

21. minut - Motli pogađa za dva pod faulom - 45:48. Promašio je bacanje.

20. minut - Poluvreme! Velika bitka na parketu! Crno-beli vode! (43:48)

19. minut - Hajs Dejvis je fauliran, novi faul Kaminskog, Željko Obradović mora da reaguje tajm-autom! (40:47)

18. minut - A onda na drugoj strani trojka Dorsija! (40:45)

17. minut - Novi poeni Uroša Trifunovića! (37:45)

14. minut - Ledej omašio, potom Fener, pa Kaminski hvata loptu, a na drugoj strani, poeni Pantera, a onda i trojka Kalatesa (35:40)

13. minut - Sestina dodatno smanjuje prednost Fenera, uz nove poene Dorsija, tajm-aut Obradović! (26:36)

12. minut - Kaboklo je napravio faul pri šutu Dorsija, koji pogađa uz dodatno bacanje (22:36)

11. minut - Već drugi faul za Motlija, a Džejlen Smit pogađa oba penala (19:33)

10. minut - Odlična prva četvrtina za Partizan! (19:31)

9. minut - Panter je fauliran na liniji za tri poena, pogodio je sva tri (16:29)

8. minut - Kucanje Papajanisa za prekid serije crno-belih,a li tu je Smit za koš i faul! (16:26)

6. minut - Panter pogađa trojku, a potom i Džejms Naneli! (14:23)

5. minut - Panter pogađa uz faul! (12:17)

4. minut - Marko Gudurić precizan je sa poludistance, pa potom trojka Kabokla (12:15)

3. minut - Hejs-Dejvis precizan za tri poena, potom Kaboklo ubacuje trojku! (8:8)

2. minut - Na linijii penala je Kaboklo, pogodio je oba penala (4:5)

1. minut - Utakmica je počela! (4:3)

17.30 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen meču 20. kola Evrolige između Fenerbahčea i Partizana. Uz alo.rs pratite uživo dešavanja iz Istanbula.