CRNO-BELI SVE UPROPASTILI ZA 10 MINUTA Partizan ušao u poslednju četvrtinu sa 13 razlike, a na kraju izgubio od Olimpijakosa

22:28 | 28-03-2024

Košarka 0

Košarkaši Partizana izgubili su od Olimpijakosa u meču 32. kola Evrolige - 69:74 (22:17, 18:15, 19:14, 10:28).

Košarka
Marko Metlaš/Alo!

Od gotovog veresija... Prosto je neverovatno kako je Partizan uspeo da za samo 10 minuta prospe ono što je teškom mukom gradio tokom prethodne tri deonice, a uspeo je.

Šampion ABA lige igrao je odlično tokom 30 minuta utakmice, praktično se za sve pitao, razbijao je goste u skoku u napadu, pogađao neke jako bitne šuteve... sve je išlo "kao po loju", a onda... kao da je neko vezao oči igračima crno-belih u četvrtoj četvrtini.

Olimpijakos je za četiri minuta došao do serije 12:0 i smanjio rezultat na samo jedan poen. Do tada, crno-beli su bili bez poena. Međutim, ni nastavak igre nije mnogo toga promenio. Grci su poveli posle gotovo 35 minuta i do kraja sačuvali prednost.

Košarka Marko Metlaš/Alo!

Kaminski je promašio šut za vođstvo na 14 sekundi do kraja i tu je bilo jasno da će Olimpijakos doći do pobede i tako uskratiti Partizan jako bitnog trijumfa koji bi im možda i značio overu plej-ina.

Najefikasniji u redovima Partizana bio je kapiten Kevin Panter sa 19 poena, pratio ga je Frenk Kaminski sa 14, Bruno Kaboklo je dao 13, a Pi Džej Doužer 12.

Olimpijakos je ka pobedi predvodio Najdžel Vilijams-Gos sa 17 poena, 13 je dao Kostas Papanikolau, 11 Tomas Volkup, a 10 Ajzeja Kenan.

Partizan u narednom kolu gostuje Albi.

PARTIZAN - OLIMPIJAKOS 69:74 (22:17, 18:15, 19:14, 10:28)

Hala: Štark arena, Sudije: Huan Karlos Garsija, Mehdi Difalah, Karlos Kortes

PARTIZAN: Smit, Avramović, Koprivica, Panter, Smailagić, Naneli, Trifunović, Anđušić, Doužer, Ponitka, Kaminski, Kaboklo.

OLIMPIJAKOS: Vokap, Vilijams-Gos, Rajt, Kenan, Larencakis, Mitru-Long, Fol, Papanikolau, Brazdeikis, Piters, Sikma, Mekisik.

KRAJ!

40. minut - Poeni Kaminskog, pa zakucavanje Fala. Gos pogađa oba bacanja i sada je 69:73.

39. minut - Poeni Doužera za "minus jedan". Larencakis promašuje prvo, pa pogađa drugo bacanje.

36. minut - Gos za dva i sada je 61:60. Nakon toga Papanikolau donosi prednost Grcima.

34. minut - Ponjitka poenima u kontri prekida seriju Olimpijakosa.

33. minut - Trojka Gosa, a onda Vokap za dva uz faul. Pogađa i dodatno bacanje za seriju 12:0 i gosti su ponovo u igri.

32. minut - Papanikolau za dva - 59:52.

31. minut - Četiri brza poena za goste koji smanjuju zaostatak na devet poena.

TREĆA ČETVRTINA:

30. minut - Kaminski za dva i Partizan u poslednjih 10 minuta ide sa ogromnih 13 poena prednosti.

29. minut - Panter za dva, pa trojka Gosa, ali je Partizan još uvek dvocifren. Sada i trojka Pantera kao odgovor!

27. minut - Doužer za dva, a onda trojka Mekisika.

26. minut - Kaboklo zakucava za najveću prednost Partizana na meču, sada je 12 razlike.

25. minut - Ponovo je dvocifren Partizan, Kaminski pogađa.

24. minut - Tri skoka u napadu za Partizan i na kraju poeni Kabokla - 44:36.

23. minut - Poentira Kaboklo uz faul, a onda promašuje dodatno bacanje. Na drugoj strani poeni Mekisika.

22. minut - Vokap prodorom poentira i otvara drugo poluvreme.

POLUVREME!

20. minut - Nameran faul Mekisika, a onda i tehnička za Barcokasa. Serijom penala Partizan uspeva da dođe do 10 razlike. Iz praktično jednog napada crno-beli su pogodili šest bacanja. Za kraj četvrtine Gos poentira u prodoru.

19. minut - Doužer pogađa trojku sa 10 metara na isteku napada i prekida seriju gostiju.

18. minut - Mekisik sa slobodnih bacanja donosi izjednačenje.

16. minut - Gosti sa slobodnih bacanja smanjuju zaostatak. Siguran Rajt oba puta.

15. minut - Trojka Smailagića nakon serije promašaja na obe strane.

14. minut - Vilijams-Gos za dva posle kontre - 25:23.

12. minut - Rajt pogađa za tri i uspeva da smanji zaostatak na tri poena.

PRVA ČETVRTINA:

9. minut - Kevin Panter siguran, raste prednost crno-belih. Odgovara Fol zakucavanjem. Nakon toga ponovo Panter na sličan način.

8. minut - Kenan za da, a onda trojka Kaminskog za "plus pet" Partizana.

6. minut - Kaboklo nastavlja sjajnu igru u ovoj deonici, novi poeni za 11:9.

5. minut - Poeni za goste preko Pitersa koji je poentirao uz faul Kabokla. Siguran i sa dodatnog bacanja.

4. minut - Poeni za Kabokla - 7:6.

3. minut - Ponjitka kruniše dobar napad laganim poenima, a onda Kenanova trojka za prvu prednost gostiju.

2. minut - Papanikolau se otvorio i pogodio preko ruke za tri.

1. minut - Trojka Kabokla na startu za prednost Partizana.

20.32 - Utakmica je počela!

20.31 - Minut ćutanja na startu meča u čast žrtava ubijenih u terorističkom napadu u Moskvi.

19.40 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen meču 32. kola Evrolige između Partizana i Olimpijakosa. Uz alo.rs pratite uživo dešavanja iz Arene.