FRANCUZIMA PRIPALA DRAMA "Trikolori" na penal ruletu izbacili Portugal

EP2024 0

Fudbalska reprezentacija Francuske je u polufinalu Evropskog prvenstva

Euro
AP Photo/Hassan Ammar

Francuska je posle penala savladala Portugal sa 5:3. Posle 120 minuta igre golova nije bilo.

Tragičar Portugalaca je Žoao Feliks koji je promašio penal u trećoj seriji.

U prvom poluvremenu nismo videli gotovo ništa, tačnije nijednu pravu priliku. Ekipe nisu rizikovale i igrale su na sigurno.

Drugo poluvreme je bilo mnogo sadržajnije.

Golman Portugalaca je sprečio pogodak i u 50. minutu odlično intervencijom nakon šuta Kilijana Mbapea, podle duplog pasa sa Kanteom iz kog je proistekla šansa.

U 61. minutu se istakao i francuski čuvar mreže Majk Menjan, odbranivši šut Bruna Fernandeša nakon što ga je proigrao Kanselo. Nisu se ovde zaustavili naleti Portugalaca, ali je golman Milana bio na visini zadatka. Ubrzo je odbranio i šut Vitinje.

U 74. minutu Dembele je oprobao udarac, kada je sa vice šesnaesterca okrznuo prečku. Sa šansama na obe strane se nastavilo sve do kraja regualarnog dela, ali je poslednji neuspešan pokušaj imao Mbape u poslednjem minutu zaustavnog vremena, pa se otišlo u produžetke.

Nekoliko dobrih prilika na obe strane videli smo u oba produžetka, ali promene rezultat nije bilo, pa se otišlo u penale.

Precizni za Francusku su bili Dembele, Fofana, Kunde, Barkola i Ernandez. Kod Portugalaca su pogađali Ronaldo, Silva i Mendeš, dok je Feliks pogodio stativu.

Portugalija - Francuska 3:5 posle penala (0:0 nakon 120 minuta igre)

Stadion: "Folksparkstadion Hamburg"; Kapacitet: 49.000; Sudija: Majkl Oliver (Engleska)

Penali:

3:5 - Precizan Ernandez, Francuska je u polufinalu!

3:4 - Još nije kraj, siguran je Mendeš.

2:4 - Barkola je precizan, Francuska vodi 4:2.

2:3 - Feliks je pogodio stativu, Francuska pred pobedom

2:3 - Snažan i precizan udarac Kundea.

2:2 - Siguran i Bernardo Silva, a Menjon je opet pogodio stranu, ali uzalud.

1:2 - Fofana po sredini gola za novo vođstvo Francuza.

1:1 - Precizan je i Ronaldo, mada ga je Manjan pročitao, ali nije uspeo da odbrani.

0:1 - Dembele je siguran, vodi Francuska.

Drugi produžetak:

120. Kraj i drugog produžetka, izvodiće se penali!

112. minut - Udarac Dembelea, preko gola!

108. minut - Novi sjajan napad Portugala, centrirao je Konseisao, Feliks je šutirao glavom ali je pogodio spoljni deo mreže!

Prvi produžetak:

Završen je prvi produžetak.

102. minut: Leao je bio u šansi, probao je iz voleja da spusti loptu u gol, ali je još jednom večeras odlično reagovao Upamekano.

97. minut - Još jednom Pepe sprečava Francuze da uđu u gol-šansu. Ovaj put je iz drugog plana blokirao šut Embapea.

93. minut - Velika šansa za Ronalda posle sjajnog dodavanja Koseisaa, ali je Kristijano loše zahvatio loptu i šutnuo preko gola.

KRAJ DRUGOG POLUVREMENA

90+3' - Poslednja šansa da neko da gol. Mbape je bio na ivici kaznenog šutirao je ali pravo u golmana Kostu.

88' - Posle velikog zatišja, Kante je uputio šut u okvir gola sa velike udaljenosti. Pravo u ruke Koste.

70' - Rasplamsalo se na terenu. Lopta je volšebno završila u Kamavinginim nogama, koji je iz velike blizine šutirao, ali promašio.

66' - Auuuh, šta nije iskoristila Francuska. Kolo Muani je bio sam ispred golmana Koste, šutirao je, ali se u poslednjem trenutku isprečio Ruben Dijaš i izbio loptu u korner.

63' - Portugalija je sada već ozbiljno opasna. Leao je maestralno dodao do Vitinje, koji je bio skoro sam ispred gola. Ipak, nije dao gol.

61' - Dogodila se ubedljivo najbolja šansa na utakmici, Bruno Fernandeš je utrčao u prazan prostor i s desne strane šutirao, doduše u golmana Manjona. Ovo je ujedno bio i prvi šut u okvir gola na meču.

59' - Neverovatno kako je moguće da se na ovoj utakmici skoro ništa ne dešava. Uglavnom polušanse, pokušaji iz daljine... Ništa posebno.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

42' - Slobodan udarac koji je, na iznenađenje svih, izveo Bruno Fernandeš, a ne Kristijano Ronaldo. Veliki promašaj.

33' - Vreme prolazi, a na utakmici se i dalje ne dešava ništa uzbudljivo.

20' - Projektil Tea Ernandeza sa velike udaljenosti, ali je golman Kosta uspeo da odbrani i odbije loptu.

16' - Konačno malo uzbuđenja na utakmici, Bruno Fernandeš je šutirao sa distance, ali je bio izblokiran. Korner za Portugaliju.

10' - U prvih deset minuta utakmice se nije dogodilo ništa vredno pomena.

21.00 - Počela je utakmica.

20.45 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen utakmici četvrtfinala Evropskog prvenstva između Portugalije i Francuske. Uz alo.rs pratite sva dešavanja iz Hamburga.