FENER DO POBEDE UZ POMOĆ TADIĆA Srbin sa dve asistencije "pogurao" tim do trijumfa

21:40 | 17-03-2024

Jako bitan trijumf tima iz Istanbula...

Dušan Tadić
EPA

Fudbaleri Fenerbahčea savladali su Trabzon na gostujućem terenu rezultatom 3:2, u okviru 30. kola turskog prvenstva.

Odličan meč odigrao je srpski reprezentativac Dušan Tadić, koji je zabeležio dve asistencije. Fenerbahče je do vođstva došao u 13. minutu kada je dodavanje kapitena reprezentacije Srbije u gol pretvorio Fred.

Ponovo su isti igrači bili u centru pažnje u nadoknadi prvog dela, a Fred je novim golom duplirao prednost tima iz Istanbula.

ZANIMLJIVO Tadić otkrio tajnu u vezi sa Đorđem Petrovićem, pa poručio: Top kandidat da brani na Evropskom prvenstvu

U nastavku meča viđena je potpuno druga slika. Gosti su kao po komandi stali, što Trabzon umalo nije iskoristio. Na 2:1 smanjio je Bardi u 63. minutu, da bi Trezege u 78. minutu golom iz penala najavio dramu.

Ipak, Fenerbahče je do pobede stigao u 87. minutu, kada je mrežu pogodio Miši Batšuaj.

Nakon ovog kola Trabzon zauzima treće mesto sa 49 bodova, dok je Fenerbahče trenutno drugoplasirani tim turskog šampionata sa 79 bodova na svom kontu.