NEKA SE PONOVI RIO Srbija protiv Hrvatske za zlato

20:45 | 09-08-2024

OI24 0

Vaterpolisti Hrvatske su pobedili Mađarsku sa 9:8 u polufinalu Olimpijskih igara

Vaterpolo

Hrvati su tako zakazali okršaj sa Srbijom koja je bila bolja od Sjedinjenih Američkih Država 10:6. Biće to repriza finala Igara iz Rija 2016. godine kada je Srbija slavila sa 11:7.

Mađarska je bolje ušla u meč i nakon vodećeg gola Hrvatske, sa tri vezana pogotka stekla dva gola prednosti.

Hrvati su brzo izjednačili i prva četvrtina završena je nerešenim rezultatom 3:3.

U drugoj četvrtini na scenu je stupio sjajni Loren Fatovič koji je bio najzaslužniji za potpuni preokret i vođstvo Hrvatske na poluvremenu sa 7:5.

U trećoj deonici viđenja je izjednačena bitka, Mađarska je uspevala da smanji prednost Barakuda na gol, ali su Hrvati odmah vraćali i treća četvrtina završena je rezultatom 9:7.

U poslednjoj deonici viđen je samo jedan pogodak, Mađari su smanjili golom Nađija, ali nisu imali snage za izjednačenje.

Finale je na programu u nedelju od 14 časova.