ALBANCI OSETILI MOĆ ŠAMPIONA Italija doživela šok u prvom minutu, pa napravila preokret

22:55 | 15-06-2024

EP2024 1

Fudbalska reprezentacija Italije pobedila je Albaniju sa 2:1 u prvom kolu grupe B Evropskog prvenstva

Euro 2024
AP Photo/Alessandra Tarantino

Ranije danas u ovoj grupi Španija je deklasirala Hrvatsku sa 3:0.

U prvom minutu dogodio se šok kada je Albanija već u prvom napadu preko Bajramija stigla do vođstva. Gol je postigao u 23. sekundi, što je najbrži gol u istoriji prvenstava.

Ipak, vrlo brzo usledio je preokret aktuelnih šampiona.

Italijani su krenuli u napad i uspeli da izjednače rezultat već u 11. minutu utakmice. Bila je to sjajna akcija, Pelegrini je poslao loptu na drugu stativu, a Bastoni pogađa glavom za 1:1.

Samo par minuta kasnije, eto još jednog gola u mreži Albanaca.

Nikolo Barela je bio strelac u 16. minutu utakmice, evropski prvak je stigao do prednosti na ovoj utakmici preko sjajnog veziste koji je sa 16 metara šutirao i na fantastičan način pogodio mrežu.

Mogli su Italijani i do trećeg gola već u 33. minutu kada je Fratezi izašao pred golmana Strakošu koji je uspeo da odbrani udarac, samo je zakačio loptu koja je na kraju udarila u stativu i odbila se u polje.

U nastavku je značajno opao ritam meča. Italijani su imali kontrolu, stvarali po koju šansu, ali većih uzbuđenja nije bilo.

Drugo poluvreme je bilo prilično mirno. Italija je znalački čuvala rezultat, ali je malo nedostajalo da ih Albanija šokira u finišu.

Igrao se 90. minut, Manaj je izašao pred Donarumu, ali nije uspeo da iskoristi veliku šansu.

U drugom kolu sastaju se Albanija - Hrvatska i Španija - Italija.

ITALIJA - ALBANIJA 2:1 (2:1)

Stadion: Signal Iduna Park (Dortmund)

Sudija: F. Cvajer (Nemačka)

Kraj! Pobeda Italije 2:1!

Igraće se još četiri minuta

90. minut - Stopostotna prilika za Aslanija, izašao je sam ispred Donarume, ali je golam Italijana uspeo da odbrani.

85. minut - Finiš utakmice, Italijani u svom stilu čuvaju rezultat.

79. minut - Di Marko je probao sve sam, uputio pristojan udarac, ali lak posao za Strakošu.

74. minut - Arber Hodža dobio žuti karton zbog udaranje bez lopte Davidea Fratezija.

67. minut - Odlična prilika, Dimarko je centrirao Di Lorenco šutirao glavom, ali je njegov udarac blokiran.

59. minut - Odličan udarac Kijeze, ali lopta odlazi pored gola.

Eurp 2024 AP Photo/Frank Augstein

55. minut - Mnogo mirniji početak drugog poluvremena, nego što je bio slučaj u prvom.

51. minut - Žuti karton za Kalafjorija. Srušio je Broju koji takođe dobija javnu opomenu. Slobodan udarac za Albaniju. Aslani je šutirao ali samo do živog zida.

49. minut - Pritisak Italijana, Kijeza je probio po desnoj strani, centrirao, ali Dimarko nije dobro zahvatio loptu. Neće se Spaletijevi izabranici zadovoljiti ovim rezultatom!

45. minut - Poluvreme, Italija vodi 2:1.

44. minut - Solidan pokušaj Asanija iz velike daljine, lopta odlazi preko gola.

40. minut - Još jedna velika prilika za Italiju. Skamaka je izašao sam ispred Strakoše, ali mu je golman Albanije ušao u šut i izbacio loptu u korner!

33. minut - Evo velike prilike za Italiju, Davide Fratezi je pogodio stativu.

28. minut - Opao je tempo meča nakon što su Italijani napravili preokret. Gotovo da nismo videli nijedno uzbuđenje od drugog gola aktuelnog šampiona.

22. minut - Potpunu kontrolu su preuzeli Italijani.

16. minut - Gooooool! Italija dolazi do preokreta, strelac je Barela! Nikola Barela je šutirao iz prve sa oko 15 metara i doneo vođstvo aktuelnim evropskim šampionima.

11. minut - Goooool! Italija vrlo brzo stiže do izjednačenja, Bastoni je strelac glavom nakon kornera, odnosno centaršuta Pelegrinija!

8. minut - Dobar napad Albanije, Broja je probio, dodao do Asanija čiji je šut blokiran. Prvi udarac iz ugla. Aslani je centrirao , Žoržinjo izbio za još jedan korner.

2. minut - Prilika za Italiju, Skamaka je sjajno proigrao Pelegrinija, ovaj šutirao sa nekih desetak metara, ali lopta završava pored stative.

1. minut - Utakmica je počela! Gooool! Bajrami donosi prednost Albaniji, kakav šok! Samo 23 sekune bile su potrebne totalnom autsajderu za vođstvo.

19.32Navijači Albanije su ponovo režirali haos u Nemačkoj, koji su pokušali da napadnu navijače Italije.

Oko 100 ultrasa iz Albanije, koji su bili obučeni u crno, pravili su totalni haos na ulicama Dortmunda, a tokom čitavog dana su palili baklje, pa potom su odlučili da napadnu Italijane!

19.28 - To što se Albanija kvalifikovala na EURO 2024. i to kao prva u svojoj kvalifikacionoj grupi E - ispred Češke (pobeda i remi), Poljske (pobeda i poraz), Moldavije (pobeda i remi) i Farskih ostrva (pobeda i remi) već je veliki uspeh i sada bi svaki njihov bod u ovako teškoj grupi bio iznenađenje.

19.26 - Italija je aktuelni prvak Evrope i na startu ima zicer u grupi smrti.

19.25 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen utakmici prvog kola grupe B u kojoj se sastaju Italija i Albanija. Uz alo.rs pratite sva dešavanja iz Dortmunda.