PETARDA NEMACA NA OTVARANJU EVROPSKOG PRVENSTVA "Panceri" su baš moćni, Ridiger častio Škote

22:56 | 14-06-2024

EP2024 0

Fudbalska reprezentacija Nemačke deklasirala je Škotsku sa 5:1 u prvom meču Evropskog prvenstva

Nemačka

Domaćin nije mogao da poželi bolje otvaranje šampionata, a sve je bilo rešeno već u prvom poluvremenu kom su poveli sa 3:0.

Bravu je otvorio sjajni Florijan Virc lepim udarcem sa 16 metara u 11. minutu.

Na 2:0 povisio je Džamal Musijala u 20. minutu. Posle prelepe akcije Gundoana i Haverca Musijala je zakucao loptu pod prečku Gana. Zatim je na scenu stupio VAR. Prvo je u 26. minutu ispravio Turpana, pošto je Francuz dosudio penal, ali se posle video provere videlo da je prekršaj nad Musijalom bio van šesnaesterca. A onda u 45. minutu obrnute uloge. Turpan je prevideo prekršaj Porteusa nad Gundoanom u šesnaestercu. Ipak, na intervenciju VAR dosudio je penal i dao Porteusu crveni karton.

Siguran sa 11 metara bio je Kai Haverc za 3:0 i već tada je bilo jasno da je utakmica rešena.

Iz prvog kontakta u 69. minutu do gola je došao jedini klasični centarfor u Elfu Niklas Filkrug i to posle zaista sjajanog udarca.

Igrao se 87. minut kada je Antonio Ridiger častio Škote počasnim pogotkom.

Konačan rezultat postavio je Emre Džan u trećem minutu sudijske nadoknade.

U drugom kolu Nemačka se sastaje sa Mađarskom, a Škotska sa Švajcarskom.

NEMAČKA - ŠKOTSKA 5:1 (3:0)

Stadion: Alijanc Arena (Minhen)

Sudija: Klermon Turpan (Francuska)

Nemačka: Nojer – Kimih, Ta, Ridiger, Mitelštet – Andrih, Kros – Musijala, Gundogan, Virc – Haverc

Škotska: Gan – Hendri, Porteus, Tirni – Ralston, Mektomini, Mekgregor, Robertson – Mekgin, Kristi - Adams

Kraj! Petarda Nemačke na otvaranju Evropskog prvenstva!

90+ 3 - Goooool! Džan postiže peti pogodak za Nemce!

90. minut - Igraće se još tri minuta.

87. minut - Goooool, tačnije autogol Ridigera i Škoti smanjuju na 4:1.

81. minut - Finiš meča, ostaje samo da vidimo koji će biti konačan rezultat.

76. minut - I drugi put u razmaku od samo pet minuta pogodio je Filkrug, ali mu se drugi pogodak neće računati pošto se aktivirao iz ofsajda.

68. minut - Gooool! Filkrug daje odličan pogodak i povećava na 4:0!

64. minut - Samo što je ušao, Liroj Sane je imao šansu, ali je njegov šut bio slab!

58. minut - Virc je bio u velikoj šansi, ali je njegov udarac išao tik iznad prečke!

51. minut - Pokušao je Rudiger iz daljine, prvi korner u drugom poluvremenu! Izveo ga je Kros, ali bez opasnosti po gol Škotske!

46. minut - Počelo je drugo poluvreme

Poluvreme!

45. minut - Ne samo da je penal za domaće, već je Porteus dobio crveni karton! Košmar za Škote. Siguran sa bele tačke je Haverc - 3:0!

Euro 2024 AP Photo/Frank Augstein

Porteus je "pokupio" Gindoana. Jako, jako opasan start. Da li je korner ili penal za Nemačku? Turpan je pogledao snimak i dosudio penal za Nemačku.

42. minut - Šansa za Nemačku! Na kraju akcije "pancera", dvojica su ostala da leže na travi. Dobar centaršut za Gindoana i dobra odbrana Gana, a potom i start Porteusa nad Gindoanom.

35. minut - Škotska u potpunom nokdaunu, nijednom nisu zapretili Nojeru.

31. minut - Prvi žuti karton na utakmici. Dobio ga je Andrih.

26. minut - Ništa od penala! Pomogla je Škotima VAR soba ovog puta - faul koji je napravljen nad Musijalom "izvukli" su van kaznenog prostora, pa će ovo uemsto penala biti samo slobodan udarac.

25. minut - Penal za Nemačku! Klermon Tupan nije imao nikakvu dilemu nakon prekršaja nad Musijalom, a ukoliko VAR ne promeni odluku ovo će biti samo nastavak košmarne noći za Škote.

19. minut - Goooool, Musijala duplira prednost svog tima!

11. minut - Goooool! Virc postiže prvi gol na Evropskom prvenstvu, Nemačka vodi 1:0!

5. minut - Oprezna igra oba tima, Nemci imaju blagu inicijativu, bez ozbiljnijih prilika.

1. minut - Utakmica je počela! Sjajna prilika za Nemce posle šezdesetak sekundi! Ridiger je dugom loptom preko poslednje linije Škotske uposlio Virca, ali je Gan na vreme istrčao i glavom odbranio udarac

20.05 - Poznati su i sastavi.

19.36 - Nemačka je u nizu od tri pobede protiv Škotske, a ukupno je bila bolja u šest od devet duela. Škoti imaju samo jednu pobedu i to u prijateljskom meču, a poslednji put su dve selekcije igrale u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo 2016. godine. Nemci su slavili u oba duela, a bilo je 2:1 u Nemačkoj i 3:2 u Škotskoj.

19.22 - Evropsko prvenstvo u u fudbalu 2024. odigrava se u Nemačkoj, i to u 10 gradova. Trajaće od 14. juna do 14. jula.

19.20 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen prvoj utakmici Evropskog prvenstva u kojoj se sastaju Nemačka i Škotska. Uz alo.rs pratite sva dešavanja iz Minhena.