ZVEZDA POKEROM UVELIČALA SLAVLJE Crveno-beli pobedili posle preokreta, Dragović se oprostio od "delija"

20:56 | 25-05-2024

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su na svom terenu Čukarički sa 4:1 u poslednjem kolu MozzartBet Superlige Srbije

Zvezda
Marko Metlaš

Crveno-beli su tako u velikom stilu završili sezonu i uveličali veče u kom slave četvrtu uzastopnu duplu krunu.

Crveno-beli su osvojili sedmu uzastopnu titulu i četvrtu uzastopnu duplu krunu.

Gosti sa Banovog brda poveli su golom Viktora Rogana u 17. minutu, a preokret je sa dva pogotka, u 32. i 55. minutu doneo Piter Olanjinka.

Do kraja su pogađali Naser Điga u 79. i Žan-Filip Kraso u 90. minutu.

Trener Vladan Milojević "kombinovao" je tim, a od crveno-belog dresa oprostili su se kapiten Aleksandar Dragović, Nemanja Milunović, Kosta Nedeljković, kao i dugogodišnji rezervni golman Zoran Popović.

Utakmicu je sudila ženska trojka na čelu sa Jelenom Cvetković.

Zvezda je sezonu završila sa 96 bodova, 18 više od drugoplasiranog Partizana, dok je Čukarički kao šesti sa 57 bodova ostao bez plasmana u Evropu.

CRVENA ZVEZDA - ČUKARIČKI 4:1 (1:1)

Stadion: Rajko Mitić (Beograd)

Sudija: Jelena Cvetković

Kraj!

90. minut - Goooool! Kraso stavlja tačku na meč.

84. minut - Crvena zvezda na dobrom putu da pobedom završi sezonu.

79. minut - Goooool! Strelac je Điga posle kornera koji je izveo Kanga. Verovatno je sada i rešeno pitanje pobednika.

74. minut - Fantastični Glazer, skinuo je sjajan udarac Kovača! Izraelac blkista na golu!

68. minut - Ergelaš je nezgodno šutirao, iznenadio Glazera, ali je lopta otišla preko gola.

59. minut - Izlazi Aleksandar Dragović i oprašta se od "delija". Ceo stadion je na nogama

55. minut - Gooooool! Zvezda vodi, strelac je ponovo Olajinka posle asistencije Kataija!

50. minut - Na loptu sa levog boka na drugoj stativi su krenuli i Katai i Olajinka. Katai je probao glavom, ali lopta odlazi preko prečke.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme.

45. minut - Poluvreme!

42. minut - Poništen gol Zvezde! Velika gužva ispred gola Čukaričkog, Điga je na kraju nekako uspeo da postigne pogodak, ali je on poništen zbog nedozvoljene pozicije.

37. minut - Zvezda je kreirala dve izgledne prilike i u oba slučaja je u prvom planu bio Sremčević. Mladi napadač se nije razumeo sa Kataijem posle kornera, dok u drugoj situaciji mu je nedostajalo nekoliko centimetara da stigne do lopte koju je sa boka poslao Olajinka.

35. minut - Ponovo preti Čukarički, bio je to dobar napad, ali loša završnica Ergelaša.

32. minut - Gooooool! Olajinka donosi izjednačenje Zvezdi za erupciju oduševljenja na Marakani.

Utakmici prisustvuje i predsednik Srbije Aleksandar Vučić.

22. minut - Zvezda napada, ali se Čukarički odlično brani. Prvi udarac iz gla za domaće. Kanga je centrirao, ali bez veće opasnosti.

16. minut - Goooool! Čukarički vodi 1:0, strelac je Rogan! Melo je centrirao, a Rogan glavom sjajno reagovao i matirao Glazera.

13. minut - Opasan napad Čukaričkog, Sisoko je probao, ali lopta odlazi pored gola.

5. minut - Mirno je na terenu, bez bitnijih dešavanja.

1. minut - Utakmica je počela!

18.58 - Vladanu Milojeviću je pre početka utakmice dodeljena plaketa za 200 utakmica na klupi Zvezde. Ceremonija koja je prethodila susretu bila je samo deo sadržaja pre izlaska oba tima na teren. Atmosferi na stadionu doprinela je i mlada pevačica Pavlina Radovanović.

18.55 - Na stadionu se nalazi preko 35.000 ljudi.

18.33 - Posle meča biće organizovana šetnja do Kalemegdana gde će se proslaviti titula.

18.15 - Ovaj meč imaće i karakter istorijskog, jer će po prvi put na utakmici Superlige pravdu deliti kompletna ženska sudijska ekipa na čelu sa Jelenom Cvetković.

18.12 - Čukarički, pak, igra za izlazak u Evropu, a za to će mu biti potrebno da pobedi ili remizira, a da Vojvodina u istom terminu odigra nerešeno ili izgubi od Mladosti iz Lučana.

18.10 - Dobar dan i dobrodošli na blog našeg portala posvećen utakmici poslednjeg kola MozzartBet Superlige Srbije u kojoj se sastaju Crvena zvezda i Čukarički. Uz alo.rs pratite sva dešavanja sa "Marakane".