"ORLOVI" PUCALI ĆORCIMA Srbija imala snage samo za jedno poluvreme, Amerikanci su ipak klasa za sebe

19:07 | 28-07-2024

OI24 0

Košarkaška reprezentacija Srbije izgubila je od Sjedinjenih Američkih Država sa 110:84 na startu Olimpijskih igara

Srbija - Amerika

Amerikanci su ipak pokazali da su klasa za sebe. "Orlovi" su odličan otpor pružili u prvom poluvremenu, ali su se u nastavku ugasili, te pretrpeli ubedljiv poraz.

Šut za tri je izdao naše košarkaše koji su postigli devet trojki iz 35 pokušaja!

Srbija je mnogo bolje otvorila meč i povela 10:2 na startu, a šest poena je u tom periodu postigao Aleksa Avramović. Uzvratili su Amerikanci serijom 12:2 i poveli 14:12. Srbija zatim pravi seriju 8:0. Novom serijom 11:0 Amerikanci završavaju prvu deonicu vođstvom 25:20. Prvu dvocifrenu prednost, 35:25, Amerikanci su stekli u 13. minutu. Prišla je Srbija na 36:40, kasnije i na 47:50, a na poluvremenu je bilo 58:49 za SAD. Kevin Durent (21 poen, 5/5 trojke) i Lebron Džejms (12 poena) okončali su prvo poluvreme bez promašaja iz igre.

U trećoj deonici nastavila je da raste prednost Amerikanaca, koji su u poslednjih 10 minuta ušli sa plua 19 - 84:65. Amerikanci vodili plus 20 - 86:66 posle 33 minuta, ali je Srbija zatim napravila seriju 7:0. Nisu Amerikanci stali i na kraju su stigli do lake i ubedljive pobede kojom su potvrdili da su apsolutni favoriti za osvajanje zlata.

Najefikasniji u redovima SAD bio je Durent  sa 23 poena, 21 je dao Lebron Džejms, Džru Holidej 15, 12 Devin Buker, a po 11 Stef Kari i Entoni Edvards.

U Srbiji je najviše poena dao Nikola Jokić - 20, Bogdan Bogdanović je dao 14, 13 je dao Ognjen Dobrić, Vasilije Micić 11, a 10 Aleksa Avramović.

Ranije danas u ovoj grupi Južni Sudan je savladao Portoriko sa 90:79.

Srbija sledeći meč igra protiv Portorika, 31. jula u 17.15.

SRBIJA - AMERIKA 84:110 (20:25, 29:33, 16:26, 19:26)

Sudije: Joan Roso, Hulio Anaja i Martins Kozlovskis.

Stadion: Pjer Moro (Lil)

Srbija: Plavšić, Davidovac, Gudurić, Marinković 6, Bogdanović 14, Jović 5, Jokić 20, Micić 11, Milutinov 1, Petrušev 4, Avramović 10, Dobrić 13

SAD: Kari 8, Edvards 11, Džejms 21, Durent 23, Vajt 2, Halibarton, Tejtum, Embid 4, Holidej 15, Adebajo 4, Dejvis 7, Buker 12.

Četvrta četvrtina:

40. minut - Kraj! Ubedljiv poraz Srbije!

39. minut - Raspucao se Vanja Marinković u finišu.

37. minut - Sada Bogdanović pogađa za tri, ali uzraća Buker.

36. minut - Konačno trojka za naš tim, Vanja Marinković je pogodio. Četiri minuta do kraja, Amerika ima +15.

35. minut - Ali, Amerikanci odbijaju nalet "orlova" posle nove trojke.

34. minut - Vasa Micić je pogodio trojku posle nove asistencije Jokića. Jokić sada dolazi do svog 20. poena.

33. minut - Jokić promašuje trojku, ali pogađa za dva posle ofanzivnog skoka.

32. minut - Energetski su pali naši košarkaši, raste prednost Amerike.

31. minut - Micić izblokiran u prvom napadu četvrte deonice. Gube loptu i Amerikanci.

Treća četvrtina:

30. minut - Kraj treće deonice, Amerika vodi 84:65.

Srbija - Amerika AP Photo/Michael Conroy

29. minut - Ponovo su naši u kontra ritmu, izdao nas je šut za tri.

28. minut - Jokić lepo pogađa preko Dejvisa. Jović siguran sa linije penala.

27. minut - Dobrić polovičan sa linije penala. Amerikanci su sada započeli egzibiciju, dodatno uvećavaju prednost.

26. minut - Nova izgubljena lopta košarkaša Srbije i Lebron to kažnjava, Srbija na -14. Pešić zove tajm-aut.

25. minut - Lebron dolazi do još lakih poena u kontri.

24. minut - Embid pogađa uz faul, promašio je dodatno bacanje. Akrobatski pogodak Bogdanovića.

23. minut - Još jedan loš napad našeg tima, ponovo je propuštena prilika da se uhvati rezultatski priključak.

22. minut - Avramović pogađa dva bacanja, ali Bogdanović promašuje trojku.

Sudije su gledale snimak i dosudile su nesportsku ličnu grešku za Embida. Avramović ide na liniju za slobodna bacanja i posle toga imamo loptu.

22. minut - Prvi koš u nastavku za Srbiju postiže Filip Petrušev.

21. minut - Poenima Džejmsa počinje drugo poluvreme. Jokić ne pogađa trojku, a na drugoj strani je precizan Holidej.

Druga četvrtina:

20. minut - Poluvreme, Amerika vodi 58:49. Igraju "orlovi" dosta dobro, ali nemaju rešenja za Durenta koji je bez promašaja i ubacio je 21 poen.

19. minut - Kevin Durent pogađa iz svih pozicija, a onda Avramović gubi loptu. Bogdanović pogađa trojku.

18. minut - Ognjen Dobrić pogađa trojku uz faul, siguran i sa linije penala. Srbija je u seriji, prišli smo samo na -2! Odlična odbrana "orlova"!

17. minut - Pogađa trojku Stef Kari. Odlično služi šut Amerikance.

16. minut - Jokić se razigrao i pogodio trojku! Vraća trojku Džejms.

15. minut - Nikola Jokić pogađa uz faul Karija, pogodio je i dodatno bacanje. Odlična akcija Amerike i zakucavanje Lebrona. Nova minijatura Jokića, ovoga puta je pogodio uz faul Embida.

14. minut - Vasa Micić pogađa oba bacanja.

13. minut - Loše su naši košarkaši otvorili drugu deonicu, raste prednost Amerikanaca. Novi koš Vase Micića, ovo je jako važno. Ponovo promašujemo otvorenu trojku, ovoga puta Marinković. A, Durent nastavlja da zatrpa naš koš.

12. minut - Neverovatan je Durent, još jednu trojku je pogodio, bez promašaja je.

11. minut - Jović ne pogađa za tri. Durent nastavlja dominaciju. Evo trojke Vase Micića.

Prva četvrtina:

10. minut - Još jedna trojka Durenta. Bogdanović promašuje trojku u kontri i Ameri to kažnjavaju. Posle prve četvrtine rezultat je 20:25.

9. minut - Loš napad košarkaša Srbije, Micić nije pogodio, ali neprecizni su i Ameri.

8. minut - Jokić polovičan sa linije penala. Durent pogađa trojku. Još jedna trojka za Amerikance, Edvards je sada pogodio - 20:20.

7. minut - Sjajan prodor i laki poeni Bogdanovića. Dobrić pogađa za dva, Srbija ima +5.

6. minut - Dugo smo bez poena. Jović pogađa za tri i vraća prednost Srbiji - 15:14.

5. minut - Buker pogađa za tri, druga trojka za Amere, a onda još jedna. Bogdanović je izblokiran, Džejms ponovo trči kontru i pogađa uz faul.

4. minut - Bogdanović ne uspeva da vrati trojku, lopta je izašla iz obruča. Odlična saradnja Avramovića i Jokića, Nikola se upisao u strelce.

3. minut - Prvi poeni za Petruševa - 6:2. Avramović blista, a onda Dobrić krade loptu i poentira. Sjajan početak Srbije koja vodi 10:2! Trojka Karija.

2. minut - Dobar napad Srbije, Jokić je ostao sam na trojci ali je promašio. Sjajan pas Jokića za Avramovića koji postiže nove poene - 4:0. Embid promašuje oba bacanja. Evo prvih poena Amerikanaca, Džejsm zakucava u kontri.

1. minut - Avramović krade loptu u prvom napadu Amerike i poentira u kontri. Promašuje Embid.

17.00 - Francuzi zvižde Embidu koji ima i francuski pasoš, ali nastupa za SAD.

16.55 - Od srpskih košarkaša prvi je na zagrevanje izašao Bogdan Bogdanović.

16.33 - Kevin Durent je u sastavu Amerike.

16.16 - Kako javlja naš reporter Miloš Milenović, koji se nalazi na licu mesta, Lebron Džejms prvi istrčao na zagrevanje. Ogroman broj Francuza je došao sa njegovim dresom.

16.08 - Dok cela nacija sa nestrpljenjem čeka početak meča, Jokićev otac Branislav je na hipodromu u Subotici.

16.04 - Poslednja dva meča na Olimpijskim igrama pripala su Sjedinjenim Američkim Državama. U Riju je bilo 94:91 u grupnoj fazi, a zatim u finalu 96:66.

16.00 - Utakmica koja izaziva pažnju cele planete igraće se na stadionu u Lilu, koji može da se transformiše u halu kapaciteta 27.000 mesta.

15.58 - Srbija i Amerika su se nedavno sastale na pripremnom turniru u Abu Dabiju, kada je "drim tim" slavio 105:79,

15.57 - Mnogi su mišljenja da je ovaj meč samo uvertira u ono što sledi u završnici turnira, pošto Srbija i Amerika slove za glavne favorite za medalju.

15.55 - Dobar dan i dobrodošli na blog našeg portala posvećen utakmici prvog kola Olimpijskih igara u kojoj se sastaju Srbija i Amerika. Uz alo.rs pratite sva dešavanja iz Lila.