PORAZ VEĆ NA STARTU Međedović izgubio u kvalifikacijama u Antverpenu

Tenis 0

Hamad Međedović je zaustavljen u prvom kolu kvalifikacija turnira u Antverpenu

Hamad Međedović
EPA

Od Hamada je posle 87 minuta igre bio bolji mladi belgijski teniser, 18-godišnji Aleksander Bloks, 771. na svetskoj listi, 7:6 (3), 6:2.

Početni set bio je izjednačen, a jedinu brejk loptu imao je Hamad Međedović i to u osmom gemu, međutim, nije je iskoristio.

Belgijanac je poveo sa 4:0 u taj-brejku i to iskoristio da dobije taj deo igre sa 7:3.

Ponovo je Hamad imao šansu, u trećem gemu drugog seta, ali tada je propustio još tri brejk lopte.

I onda je poklekao u narednom gemu, Bloks je iskoristio drugu brejk šansu i potom uskoro stigao do 4:1.

Do kraja susreta, siguran je bio na servisu, a napravio je brejk i u osmom gemu za 6:2 i tako stigao do pobede.

Njega u drugom kolu kvalifikacija očekuje bolji iz duela Đila Arnoa Baija i Pabla Ljamasa Ruisa.