Sramno izdanje amsterdamskog velikana koji ima užasnu sezonu.

Ajaks
EPA

Katastrofalnu sezonu ima Ajaks. U jednom trenutku je čak bio i poslednji na tabeli holandskog šampionata. Isplivao je na kratko. Čak je zamirisalo da bi mogao da se bori za Evropu, ali je umesto toga doživeo novu bruku.

Danas mu je lekciju održao Fejnord koji je slavio sa čak 6:0 i tako zakucao novi ekser u kovčeg čete Džona van et Šipa!

Ne zna se gde je Ajaks bio gori, da li u napadu ili u odbrani. Da krenemo statistički od ovog prvog pošto su "kopljanici" za preko 90 minuta igre uputili tek jedan jedini udarac u okvir gola protivnika?!

Sa druge strane su čak 30 puta dozvolili Fejnordu da šutira na njihov gol. Od toga je 15 lopti išlo u okvir i zaista se može reći da je Ajaks još i dobro prošao sa "šesticom".

Raspala se igra Ajaksa u svega 12 minuta. Najpre je Igor Paišao u 34. minutu bio precizan, da bi već u narednoj akciji i Jankuba Minte upisao ime na semafor.

U samoj nadoknadi prvog dela igre je David Hancko postavio konačnih 3:0 u prvom delu igre. Tada je već sve bilo jasno.

Samo su se Minte, Kventin Timber i ponovo Paišao u drugom delu igre postarali za konačan rezultat. Ako su navijači lomili po Amsterdamu s jeseni, da ne zamišljamo šta će tek sada biti...