VELIKI USPEH ZA SRPSKI SPORT 62 medalje na Evropskom kupu!

Ostali sportovi 0

Sjajni rezultati za našu državu.

Srbija
EPA

Srpski kik-boks klubovi osvojili su 28 zlatnih, 17 srebrnih i 17 bronzanih medalja Evropskom kupu koji je održan u Sarajevu.

Na turniru koji je uvršten u zvanični kalendar Svetske kik-boks asocijacije učestvovalo je preko hiljadu takmičara iz 20 zemalja. Srbija je po broju medalja zauzela prvo mesto u ukupnom plasmanu, osvojivši čak 62 odličja - 28 zlatnih, 17 srebrnih i 17 bronzanih medalja.

O kakvom rezultatu se radi najbolje svedoči činjenica da je iz Srbije za učešće na ovom turniru bilo prijavljeno 75 takmičara iz 27 klubova. Od timova iz Srbije najuspešniji je bio Kik-boks klub Bor koji je u ukupnom plasmanu u konkurenciji 137 klubova zauzeo peto mesto sa tri zlatne i jednom srebrnom medaljom.

Što se tiče plasmana u kategoriji početnika gde su bili prijavljeni klubovi iz 12 zemalja, najuspešniji je bio srpski klub Petros.