NOVAK NOVU SEZONU ZAPOČEO PORAZOM Alkarazu više prijala "pustinja", Đoković posle preokreta ostao bez trijumfa u Rijadu

19:28 | 27-12-2023

Tenis 0

Karlos Alkaraz savladao je Novaka Đokovića u revijalnom meču u Saudijskoj Arabiji sa 2:1 (4:6, 6:4, 6:4).

Novak Đoković
EPA

Dvojica najboljih tenisera sveta odigrali su sjajan meč i najavili još jednu vrlo zanimljivu borbu za trofeje tokom naredne godine.

Alkaraz je odmah na startu meča napravio brejk, ali je Đoković uzvratio za 2:2, a potom na 5:4 bez izgubljenog poena oduzeo servis Špancu i poveo 1:0.

Start drugog seta bio je identičan kao i početak prvog, Alkaraz je "brejknuo" Đokovića, a potom sve do kraja sačuvao prednost i izjednačio u setovima.

Na startu trećeg seta Đoković nije dozvolio brejk, ali je Španac uspeo u trećem gemu i napravio prednost. Ipak, srpski teniser je uzvratio u šestom gemu (3:3) i to iskoristivši petu brejk loptu.

Potom su oba tenisera osvojili po jedan servis, da bi Alkaraz novim brejkom poveo 5:4 i na kraju na svoj servis stigao do pobede.

ĐOKOVIĆ - ALKARAZ 1:2 (6:4, 4:6, 4:6)

TREĆI SET:

4:6 - KRAJ! Alkaraz dolazi do pobede posle preokreta!

4:5 - Gubi Novak servis! Alkaraz će servirati za pobedu!

4:3 - Po prvi put u trećem setu Đoković vodi! Novak je uspeo da veže tri gema i sada je u prednosti.

3:3 - BREJK! Đoković se vraća! Sada smo ponovo na nuli!

1:3 - Stiže i potvrda brejka. Alkaraz nastavlja da gazi ka pobedi.

1:2 - Brejk! Alkaraz nastavlja sa dobrom igrom i sada ima veliku prednost.

1:0 - Ponovo je delovalo da bi Alkaraz mogao do brejka, ali na kraju uspeva Novak da se izvuče i povede u odlučujućem setu.

DRUGI SET:

4:6 - Siguran Alkaraz za izjednačenje u setovima!

4:5 - Đoković ostaje u meču, ali će Alkaraz sada servirati za set.

3:4 - Identična situacija se nastavlja. Đoković nikako da dobije šansu za brejk.

2:3 - Sada se igra gem za gem. Alkaraz još uvek ima prednost brejka.

1:2 - Uz dosta muke dolazi i Novak do prvog gema u drugom setu.

0:2 - Brzo stiže i potvrda brejka i novi gem za Španca.

0:1 - Drugi set počinje i kao prvi, brejkom Alkaraza.

PRVI SET:

6:4 - EVO GAAAA! Đoković dolazi do brejka u najbitnijem momentu i osvaja prvi set!

5:4 - Đoković siguran, sada će Španac servirati za ostanak u setu.

4:4 - Nastavlja se razmena gemova. Alkaraz izjednačuje ponovo.

3:3 - Prekida seriju Alkaraz i dolazi do izjednačenja.

3:2 - Vodi Đoković po prvi put na meču. Ušao je u seriju Novak i vezao tri gema.

2:2 - Evo i Novakovog brejka! Đoković uzvraća i dolazi do izjednačenja!

1:2 - Đoković upisuje prvi gem na meču. Siguran je sada bio Novak.

0:2 - Imao je Novak šansu da odmah uzvrati i to iz dva pokušaja, ali je Alkaraz uspeo da sačuva servis i potvrdi brejk.

0:1 - Alkaraz odmah koristi priliku i dolazi do brejka! Nije Novak dobro otvorio duel.