NAJLUĐA GRUPA DOBILA RASPLET Tri reprezentacije idu dalje, samo je Ukrajina "izvisila"

19:56 | 26-06-2024

EP2024 0

Slovačka je remizirala sa Rumunijom - 1:1, dok je meč između Belgije i Ukrajine završen bez golova

Rumunija - Slovačka
AP Photo/Darko Vojinovic

Sve četiri ekipe imaju četiri boda, ali je samo za Ukrajinu završeno prvenstvo, pošto ima najlošiju gol razliku -2.

Rumunija ide dalje kao prva, Belgija je druga, a Slovačka treća.

Pre meča između Slovačke i Rumunije govorilo se da će obe selekcije "namestiti" da se meč završi nerešenim rezultatom. Utakmica zaista jeste okončana tim ishodom, a da li je bila nameštena, to je na UEFA.

Posle 24 minuta smo videli prvo uzbuđenje i momentalno pogodak. Juraj Kucka je centrirao sa desne strane, a Ondrej Duda između dvojice rumunskih igrača skočio na fenomenalan način i savladao Konstantina Nicu.

Izjednačenje Rumunija doneo je Marin golom iz penala u 37. minutu.

Utakmica između Belgije i Ukrajine nije bila previše sadržajna i završena je bez golova.

UKRAJINA - BELGIJA 0:0

Stadion: MHP Arena (Štutgart)

Sudija: Entoni Tejlor (Engleska)

SLOVAČKA - RUMUNIJA 1:1 (1:1)

Stadion: Dojče Bank Park (Frankfurt)

Sudija: D. Zibert (Nemačka)

90. minut - Kraj, obe utakmice su završene nerešenim rezultatom, što znači da dalje idu Rumunija, Belgija i Slovačka, dok je za Ukrajinu prvenstvo završeno!

81. minut - Ušli smo u finiš, i dalje nerešeno na obe utakmice.

74. minut: Oprobao je udarac Karasko, nije uspeo da zatrese mrežu, da bi potom Doku nanizao nekoliko igrača, ali je izblokiran.

69. minut - Izuzetno teški uslovi na meču Slovačke i Rumunije budući da kiša pljušti.

64. minut - Malo je falilo da Šranc donese prednost Slovačkoj, ali je Nica reagovao u stilu rukometnog golmana i nogama izbio loptu sa gol-linije.

58. minut - Žeremi Doku je zavrnuo, Romelu Lukaku zakasnio

55. minut -  Slovaci i Rumuni imaju rezultat koji ih vodi dalje

46. minut - Počelo je drugo poluvreme.

45. minut - Poluvreme! Ukrajina - Belgija 0:0, Slovačka - Ukrajina 1:1

37. minut - Gooool! Rumunija dolazi do izjednačenja, strelac je Marin iz penala.

30. minut - Na meču Belgije i Ukrajine nema golova.

24. minut - Gooool! Slovačka vodi 1:0, strelac je Duda! Velika greška u odbrani Rumunije.

16. minut - Pokušaj Slovačke! Haraslin izveo korner, ali je golman Rumunije bio spreman u kaznenom prostoru.

11. minut - Velika šansa za Rumuniju! Odličan udarac Racija, ali još bolja reakcija Dubravke.

5. minut - Ništa značajnije se nije dogodilo u uvodnim minutima. Nešto odvažniji su za sada Belgijaci i Slovaci, ali još čekamo prvu šansu.

1. minut - Utakmice su počele.

16.59 - Ukrajina je prvo izgubila od Rumunije 3:0, da bi onda sa 2:1 savladala Slovačku.

16.58 - Belgija je u prvom kolu doživela šokantan poraz od Slovačke, da bi potom pobedila Rumuniju sa 2:0.

16.56 - Svi pričaju o utakmici između Slovačke i Rumunije. Naime, i za jedne i za druge bi najbolje bilo da se utakmica završi rezultatom 0:0, u tom slučaju bi i jedni i drugi prošli dalje.

16.55 - Dobar dan i dobrodošli na blog našeg portala posvećen utakmicama poslednjeg koal grupe E na Evropskom prvenstvu u kojima se sastaju Slovačka - Rumunija i Ukrajina - Belgija. Uz alo.rs pratite sva dešavanja iz Frankfurta i Štutgarta.