TOTALNA DOMINACIJA Nemačka pregazila Mađarsku, prvenac Aleksandra Pavlovića

23:57 | 07-09-2024

Impresivan start Nemaca u Ligi nacija

Nemačka

Fudbaleri Nemačke pobedili su Mađarsku u Dizeldorfu sa 5:0 u prvom kolu Lige nacija.

Nemci su na najbolji mogući način započeli takmičenje u A diviziji i veoma ubedljivo slavili protiv naših suseda.

Izabranici Julijana Nagelsmana su dominirali od početka do kraja utakmice,a lako je moglo da se desi da postignu još nekoliko golova, posebno u prvom poluvremenu.

Četvorostruki svetski šampion je poveo u 27. minutu, kda je Nikolas Filkrug postigao gol na asistenciju Džamala Musijale. Tim rezultatom se otišlo na odmor a u nastavku je viđena prava kanonada.

Prednost domaćeg tima je duplirao sjajni Musijala u 58. minutu. Na 3:0 je povisio Florijan Virc, dok je četvrti gol postigao Aleksandar Pavlović i to je bio njegov prvenac u dresu Nemačke. Fenomenalni Musijala je bio asistent i kod trećeg i kod četvrtog gola i tako je zaokružio mastralnu partiju.

Konačnih 5:0 je postavio Kai Haverc iz jedanaesterca.

Ovo je bio prvi meč nemaca nakon povlačenja Krosa, Nojera, Milera i Gundogana i deluje da je pred ovim timom svetla budućnost.

Nemačka će u drugom kolu gostovati Holandiji, dok će Mađarska dočekati Bosnu i Hercegovinu.