CRNO-BELI SLOMILI ŽILAVE LITVANCE Kaminski Partizanov iks-faktor, Žalgiris igrao 30 minuta i stao

22:36 | 26-01-2024

Košarka 0

Košarkaši Partizana pobedili su ekipu Žalgirisa u 23. kolu Evrolige - 81:72 (22:26, 23:17, 16:16, 20:13)

KK Partizan
Marko Metlaš/Alo

Gosti su mnogo bolje otvorili utakmicu i poveli na startu 15-4, ali se Partizan brzo vratio, pa je na kraju prve deonice bilo 22:26. U drugoj četvrtini Partizan je zaigrao bolje, pa je stigao i prestigao goste i na poluvreme otišao sa plus dva (45:43).

Sredinom treće deonice Partizan je imao plus osam (55:47), ali se u poslednjih 10 minuta ušlo sa samo plus dva (61:59) za crno-bele.

Serijom 14:2 Partizan je u poslednjih pet minuta ušao sa plus 12 (73:61). Tri minuta pre kraja bilo je 75:64 i tad je bilo kasno da će domaćin slaviti.

Najefikasniji u redovima Partizana bio je Pi Džej Doužer sa 23 poena, Zek Ledej je dao 21, a Frenk Kaminski 12. Kod Žalgirisa je najviše poena dao Kinan Evans - 25, Laurinas Birutis je dao 11, a Rolands Šmits devet.

Partizan u narednom kolu, u sredu, gostuje Monaku, ali pre toga već u nedelju igra protiv Crvene zvezde derbi ABA lige.

PARTIZAN - ŽALGIRIS 81:72 (22:26, 23:17, 16:16, 20:13)

Hala: Štark arena

PARTIZAN: Ledej, Avramović, Koprivica, Panter, Smailagić, Jaramaz, Naneli, Trifunović, Doužer, Ponitka, Kaminski, Kaboklo.

ŽALGIRIS: Evans, Lekavičijus, Hejs, Gedraitis, Šmits, Briutis, Sumner, Dimša, Lavrinovičijus, Manek, Butkevičijus, Ulanovac.

KRAJ!

39. minut - Zakucavanja Nanelija za povratak razlike na "plus 10".

37. minut - Doužer pogađa sa distance, nakon toga serija gostiju 0:4.

36. minut - Tri bacanja pogađa Evans nakon faula, a onda ponovo Kaminski.

35. minut - Doužer pogađa uz faul, ali promašuje dodatno bacanje. Kaminski nakon toga pogađa oba penala za 10 razlike.

33. minut - Evans poentira u kontri i smanjuje razliku na četiri poena. Nakon toga ponovo Kaminski.

32. minut - Novi poeni Kaminskog za 65:59.

31. minut - Kaminski poentira nakon ofanzivnog skoka.

TREĆA ČETVRTINA:

30. minut - Dvojka Pantera za kraj treće deonice.

29. minut - Nakon dva penala Pantera, Gedraitis pogađa trojku.

28. minut - Sada i Manek pogađa trojku, ali Doužer onda za dva, a nakon toga Evans ponovo za tri.

27. minut - Evans pogađa trojku i prekida seriju Partizana.

26. minut - Sada i Panter za dva. Veliki broj grešaka gostiju, crno-beli se odlepljuju.

25. minut - Ledej za tri i prvi poeni Partizana iz igre u ovoj četvrtini. Nakon toga i dva penala za Ledeja i Partizan pravi nešto osetniju razliku.

24. minut - Alej-ap pas Evansa i zakucavanje Briutisa.

23. minut - Sada Avramović pogađa oba penala.

22. minut - Drugi deo igre počinje poenima Briutisa. Naneli na drugoj strani pogađa jedno od dva bacanja.

POLUVREME!

20. minut - Poeni Pantera sa distance i prednost crno-belih.

19. minut - Ledej ponovo iz nestvarne pozicije za 10. poen i novo izjednačenje.

18. minut - Avramović za tri! Sada je 37:37.

17. minut - Novi šut iz teške pozicije i pogodak Ledeja za nerešeno. Šmits, ipak, uzvraća trojkom.

16. minut - Naneli pogađa i smanjuje zaostatak na samo dva poena.

14. minut - Poeni Trifunovića nakon što mu se lopta odbila u ruke ispod koša - 26:30. Evans odgovara posle prodora.

13. minut - Ledej iz teške pozicije za dva.

12. minut - Hejs nabacuje loptu na koš za svoj četvrti poen.

11. minut - Krade loptu Evans i dolazi do poena.

PRVA ČETVRTINA:

10. minut - Aleksa Avramović pogađa dva penala za 20:24.

8. minut - Uz dosta sreće Butkevičijus pogađa od tablu za tri, Doužer nastavlja nestvarnu seriju, sada za dva. Nakon toga i trojka Doužera!

7. minut - Opet Doužer za dva, ali brzo odgovara Lekavičijus.

6. minut - Ponovo Doužer, osmi od ukupno 11 poena Partizana.

5. minut - Doužer pogađa prvu trojku na meču za Partizan, Birutis na drugoj strani za dva.

4. minut - Ulanovac na jednoj, a onda Doužer na drugoj strani - 6:15.

3. minut - Birutis uz faul za dva. Pogodio je i dodatno bacanje. Traje serija gostiju.

2. minut - Prvi poen Partizanu donosi Bruno Kaboklo koji je polovičan sa penala. Evans na drugoj strani ponovo za tri.

1. minut - Evan pogađa trojku, a onda Gedraitis krade loptu na izvođenju i lagana poentira.

20.30 - Utakmica je počela. Prvi napad za Partizan.

19.25 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen meču 23. kola Evrolige između Partizana i Žalgirisa. Uz sport.alo.rs pratite uživo dešavanja iz Arene.