23:23 | 01-09-2024

Tenis 0

Izjednačio je prošlogodišnji rezultat u Njujorku

Tejlor Fric

Američki teniser Tejlor Fric plasirao se u četvrtfinale US opena pošto je pobedio Norvežanina Kaspera Ruda sa 3:1, po setovima 3:6, 6:4, 6:3, 6:2.

Nije izgledalo da će Fric pobediti nakon što je Rud dobio prvi set rezultatom 6:3. Međutm, u nastavku se Amerikanac probudio i u drugom setu je u završnici napravio brejk i došao do izjednačenja.

Na krilima osvojenog drugog seta nastavio je u trećem i na samom startu je napravio brejk i poveo sa 3:0. Prednost je rutinski održao do kraja seta i došao je do vođstva od 2:1.

U četvrtom setu je bio još ubedljiviji, dva puta je oduzeo servis Rudu i plasirao se u četvrtfinale.Tako je izjednačio prošlogodišnji rezultat kada je takođe stigao među osam najboljih gde je poražen od Novaka Đokovića.

U borbi za polufinale, Fric će igrati sa pobednikom meča Zverev-Nakašima.