20:20 | 26-03-2024

Srbija je povela, ali je usledio pad u igri i poraz od Severne Irske...

U21
FSS

Mlada reprezentacija Srbije (U21) poražena je od ekipe Severne Irske sa 2:1, u okviru sedmog kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Iako su naši "klinci" poveli, uspela je Severna Irska da preokrene, i dođe do trijumfa.

Na novom stadionu u Leskovcu, čije su tribine bile više nego solidno popunjene tokom ovog meča za šampionat Evrope koji će biti održan 2025. godine u Slovačkoj, "orlići" su posle nedavnog kiksa u vidu remija sa Luksemburgom - poveli.

ŠOK U SVETU FUDBALA Bivši predsednik saveza osuđen na doživotnu robiju

Igrao se 39. minut kada su naše fudbalske nade izvele vrlo lepu akciju po levom krilu, a to je golom krunisao Stefan Mitrović:

Međutim, Severni Irci su, nakon 15-minutnog predaham zaigrali kao preporođeni po povratku iz svlačionica.

Ređali su se njihovi dobri napadi, a najbolji su izveli u 56. minutu.

Tada je Čarli Alen krunisao inicijativu svoje ekipe posle Stjuartovog sjajnog dijagonalnog dodavanja s levog krila:

Nakon dve neiskorišćene solidne pozicije za drugo srpsko vođstvo, svoju šansu iskoristili su gosti.

Samo 14 minuta nakon izjednačenja, ekipa koja je na prethodnih pet kvalifikacionih utakmica postigla ukupno dva gola, dala je Srbiji drugi gol na ovom meču.

Učinio je to Farkuhar, atraktivno izvevši lob glavom posle kornera sa desne strane:

Time je i postavljen konačan rezultat, jer Drulovićevi izabranici nisu uspeli da u završnici daju gol, što zbog svojih rešenja u solidnim situacijama, a što jer je debitant među stativama Severne Irske, Pirs Čarls iz Šefild venzdeja, zaustavio sve udarce koji su išli u metu.