NOVAK SLAVIO, ALI NIJE PROŠAO DALJE Đoković pobedio Hurkača, u polufinale ga vodi jedino pobeda Italijana

16:46 | 16-11-2023

Tenis 1

Novak Đoković pobedio je Huberta Hurkača sa 2:1 (7:6, 4:6, 6:1), ali (još uvek) nije prošao u polufinale Završnog mastersa jer će morati da navija za Janika Sinera koji večeras igra protiv Holgera Runea (21.00).

Novak Đoković

Najbolji teniser sveta Srbin Novak Đoković pobedio je danas Poljaka Huberta Hurkača 7:6 (7:1), 4:6, 6:1 u meču trećeg kola "Zelene grupe" na Završnom ATP turniru sezone u Torinu, ali će se plasirati u polufinale samo ako večeras Italijan Janik Siner pobedio Danca Holgera Runea.

Meč između Đokovića i Hurkača je trajao dva sata i šest minuta. Ovo je bio sedmi međusobni duel srpskog i poljskog tenisera, a sedmi trijumf Đokovića.

Novak Đoković Tanjug/Ap

Novak se mučio sa servisom rivala koji je u pojedinim momentima servirao preko 220 km/h, odigrao i peti taj-brejk na ovom turniru.

Poveo je Đoković sa 1:0 posle prvog seta, ali je dozvolio brejk rivalu i izjednačenje koje je značilo da Noletu više nije bitan ishod meča, već isključivo rezultat duela Siner - Rune gde će Srbin navijati za Italijana.

Treći set Novak je odigrao sigurno i brzo došao do 6:1 i pobeda, koja rezultatski nije bitna, ali svakako da će značiti za samopouzdanje u eventualnom polufinalu.

Hurkaču je ovo prvi meč na turniru u Torinu, pošto je zamenio povređenog Stefanosa Cicipasa. Đoković je u prvom kolu pobedio Runea 7:6 (7:4), 6:7 (1:7), 6:3. Srpski tenier je pre dva dana u drugom kolu izgubio od Sinera 7:5, 6:7 (5:7), 7:6 (7:2).

ĐOKOVIĆ - HURKAČ 2:1 (7:6, 4:6, 6:1)

TREĆI SET:

6:1 - KRAJ! Đoković je došao do pobede, ali će morati da navija za Janika Sinera večeras protiv Holgera Runea kako bi prošao u polufinale!

5:1 - Evo ga još jedan brejk! Đoković će servirati za pobedu!

4:1 - Potvđuje Novak brejk i još dva gema dele ga od rezultatskog trijumfa, ali ne i prolaza dalje.

3:1 - Brejk! Đoković dolazi do prvog brejka na meču i sada je jako blizu pobede.

2:1 - Verovatno najsigurniji gem Novaka na meču do sada i nova prednost za srpskog asa.

1:1 - Nije se ni Hurkač mnogo namučio kako bi došao do svog prvog gema u ovom setu. Servis nastavlja da ga služi. Došao je do 20. asa na meču.

1:0 - Siguran Novak na startu odlučujućeg seta.

DRUGI SET:

4:6 - Izjednačenje! Sada više ništa ni pobeda ne znači Novaku. Čak i da pobedi, Novaka vodi dalje jedino pobeda Janika Sinera protiv Holgera Runea.

4:5 - Novak ostaje u igri, ali će morati kako zna i ume da dođe do brejka inače mu neće biti bitan rezultat ovog meča.

3:5 - Imao je dve brejk lopte Novak, a onda Hurkač vezuje četiri poena i dolazi na gem do izjednačenja u setovima.

3:4 - Prekida ovu mini seriju Hurkača srpski teniser i ostaje na brejk zaostatka.

2:4 - Potvrđuje brejk Hurkač i sada sigurno gazi ka izjednačenju.

2:3 - Brejk Hurkača uz duplu grešku Novaka. Sada se stvari ponovo komplikuju.

2:2 - Gledamo preslikan prvi set, nastavlja se klackalica.

2:1 - Novak ponovo siguran na svoj servis i opet vodi.

1:1 - Delovalo je kao da će uslediti brejk šansa, ali ništa od toga. Poljak je uspeo da odservira 224 kilometara na čas i dođe do izjednačenja.

1:0 - Nastavlja gde je stao Novak. Siguran gem za otvaranje drugog seta. Čeka se prvi brejk.

PRVI SET:

7:6 - TAKO JE! Đoković dolazi do prvog seta posle ubedljivih 7:1 u taj brejku!

6:6 - Gledaćemo taj-brejk, peti Novakov na trećem meču u Torinu.

5:6 - Ponovo Novak bez šanse za brejk, sada će servirati za odlazak u taj-brejk.

4:5 - Novak je došao do gema, a onda Hurkač odmah uzvratio. Nole će sada servirati za ostanak u setu.

3:4 - Poljak ponovo uz dosta muke uspeva da dođe do gema. Za sada nema brejka.

3:3 - Nastavlja se igra gem za gem, Novak ponovo siguran.

1:1 - Uzvraća Novak sigurnim gemom.

0:1 - Izvukao se Hurkač na startu. Imao Đoković 40:40, ali nije uspeo da dođe do brejk šanse.

14.41 - Meč je počeo! Prvi na servisu Hurkač!

14.30 - Igrači upravo izlaze na teren, uskoro nas očekuje početak meča.

12.50 - Samo ove godine, Novak i Hurkač su se sreli dva puta, a ovo će biti treći njihov meč za manje od šest meseci, ukupno sedmi. Nole je do sada svaki put izazio kao pobednik.

12.05 - Dobar dan i dobrodošli na blog našeg portala posvećen meču trećeg kola grupne faze Završnog mastersa. Uz alo.rs pratite uživo dešavanja iz Torina.