PORAZ KOJI TOLIKO BOLI Srbiju 15 minuta delilo od elite, Island raspršio snove

18:07 | 27-02-2024

Naše fudbalerke u baražu ostale bez iznenađenja...

Fudbalerke Srbije
FSS

Fantastično igra ženska fudbalska reprezentacija Srbije u poslednje vreme. Bila je čak i na korak od plasman u A diviziju Lige nacija, ali joj je za to falilo 15 minuta - 2:1.

Posle beogradskih 1:1, naše devojke su krenule po pobedu na sam sever Evrope. I imala je trijumf u džepu sve do 75. minuta.

Tada je Svindis Jane Jonsdotir je lako pobegla Anđeli Frajtović što je Islanđanka iskoristila i donela izjednačenje svom timu.

U 86. minutu su Islanđanke stigle i do gola za prolaz baraža. Pad koncentracije i jako dobra reakcija Brindis Nilsdotir je zadala jako bolan poraz Srbiji.

Inače su "orlice" povele već u šestom minutu preko Alegre Poljak, imale i nekoliko šansi da postignu još jedan gol, ali...

Nina Matejić, Violeta Milosavljević i ostale naše igračice nisu bile dovoljno precizne pa će i u narednom izdanju Lige nacija igrati u B diviziji.