21:27 | 05-04-2024

Remi naših fudbalerki u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo.

Ženska fudbalska reprezentacija Srbije
FSS

Ženska fudbalska reprezentacija Srbija odigrala je danas 0:0 u Leskovcu protiv Škotske u prvom meču grupe B2 kvalifikacija za Evropsko prvenstvo koje će se 2025. godine održati u Švajcarskoj.

Izabranice Dragiše Zečevića nisu uspele da pobedom otvore kvalifikacije, iako su bile daleko bolje od današnjeg rivala, a meč su obeležile i povrede obe golmanke.

Čuvarka mreže Škotske Sandi Maklver je već u 9. minutu morala van terena, pa je umesto nje između stativa stala Li Aleksander. Milica Kostić, prva čuvarka mreže Srbije, povredila se u 70. minutu, a do kraja je umesto nje branila Sara Cetinja.

U drugom meču prvog kola grupe B2 Slovačka je kao domaćin pobedila Izrael rezultatom 2:0. U narednom kolu, u utorak, Srpkinje će u goste Izraelkama, a taj meč će se igrati u mađarskom gradu Đeru.

Plasman u plej-of za odlazak na EP obezbediće tri prvoplasirane selekcije iz grupe.