NEDOVIĆEV ŠOU ZA TRIJUMF ZVEZDE Crveno-beli zgromili Valensiju, sledeća je Barsa

21:58 | 30-01-2024

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su na svom parketu Valensiju sa 82:64 u 24. kolu Evrolige

Nedović
Marko Metlaš

Ove nedelje na programu je duplo kolo elitnog takmičenja, a crveno-beli će u petak ugostiti Barselonu.

Zvezda je ovom pobedom uhvatila praktično poslednji voz za plej-in, pa je sada na skoru 10-14, dok Valensija ima dve pobede više.

Meč je obeležio neverovatni Nemanja Nedović koji je postigao 27 poena (6/7 za tri, 2/5 za dva i 5/5 sa linije slobodnih bacanja).

I jedni i drugi su jako loše otvorili meč. Mnogo nervoze, grešaka, promašaja na obe strane obeležilo je prvu četvrtinu, pa smo za deset minuta igre videli ukupno svega 23 poena, a gosti su imali minimalnu prednost 12:11.

A, onda rapsodija izabranika Janisa Sferopulosa u drugom kvartalu. Miloš Teodosić je razigravao saigrače, Nemanja Nedović i Adam Hanga pogađali trojke, pa je Zvezda vrlo brzo stekla dvocifrenu prednost. Uspeli su gosti kakav-takav priključak da uhvate, pa se na odmor otišlo sa vođstvom domaćih 39:30.

Dvocifreno vođstvo je Zvezda manje-više lagodno održavala do kraja susreta i izbegla neizvesnu završnicu. Pristalice crveno-belih može da raduje i daleko požrtvovanija igra Majka Tobija nego u nekim prethodnim izdanjima – bio je slovenački reprezentativac aktivan na skoku u napadu, a u jednom trenutku u poslednjoj četvrtini je bacanjem na parket izborio “mrtvu loptu”.

Veoma bitnu rolu u završnoj fazi meča imao je Džavonte Smart, najnovije pojačanje kluba sa Malog Kalemegdana. Američki bek je postigao sedam poena zaredom i odbio i poslednji napad Mumbruovog sastava.

Pored Nedovića, jedini dvocifreni u Zvezdi bio je Tobi sa 11 poena.

Na drugoj strani istakao se Kris Džons sa 11 poena.

CRVENA ZVEZDA - VALENSIJA 82:64 (11:12, 28:18, 22:19, 21:15)

Hala: Štark Arena (Beograd)

Sudije: Lotermozer, Mogulkoč, Petek

Crvena zvezda: Smart 7, Teodosić 6, Hanga 7, Davidovac 5, Mitrović 4, Lazić 2, Tobi 11, Bolomboj, Nedović 27, Gedraitis 8, Gilespi, Dos Santos 5

Valensija: Harper 8, Rivers 10, Pradilja 2, Anderson 5, Lopez, Džouns 11, Inglis 10, Robertson 7, Klaver, Odželeje 9, Pengos 2

40. minut - Kraj! Pobeda Zvezde!

39. minut - Sve je ovde rešeno, ostaje samo da vidimo koji će biti konačan rezultat.

38. minut - Odbila je Zvezda i poslednji nalet gostiju, na dva i po minuta pre kraja vodi 72:59!

36. minut - Sada Giedraitis pogađa uz prekršaj.

35. minut - Razigrao se Smart u ovim momentima, Zvezda vodi 70:57 pet minuta pre kraja.

34. minut - Sjajni Smart sada pogađa i uz faul. Precizan je i sa linije penala.

33. minut - Evo prvog koša i za Smarta, crveno-belo održavaju dvocifreni plus.

32. minut - Pogađa sada Tobi za dva, Zvezda ima 14 poena prednosti.

31. minut - Džons ne pogađa za tri, nije precizan ni Tobi.

30. minut - Trojka Tobija koja je izazvala opšte oduševljenje u Areni! Kraj treće četvrtine, Zvezda vodi 61:49.

28. minut - Majk Tobi dolazi do svog šestog poena. Na drugoj strani u listu strelaca se upisao Pengos.

27. minut - Pradilja je dobio faul za dva bacanja, ali je oba promašio. No, košarkaši Valensije uspeli su da stignu do ofanzivnog skoka i sada je Hanga poslao Pradilju ponovo na crtu. Ovoga puta je bio polovičan.

26. minut - Šuterska klinika nezaustavljivog Nedovića koji ima već 24 poena!

24. minut - Siguran Nedović sa linije slobodnih bacanja, Zvezda opet ima dvocifrenu prednost.

23. minut - Važni poeni Davidovca u kontri, Zevzda odbija nalete Valensije.

22. minut - Ponovo Nedović, ovoga puta trojkom prekida seriju gostiju.

Zvezda - Valensija Marko Metlaš

21. minut - Nastavlja Nemanja Nedović tamo gde je stao u prvom poluvremenu.

20. minut - Poluvreme, Zvezda vodi 39:30

19. minut - Nemanja Nedović je realizovao oba slobodna bacanja.

18. minut - Mini serija Valensije i Sferopulos odmah reaguje tajm-autom. Dva minuta do kraja prvog poluvremena, Zvezda vodi 35:24.

17. minut - Tehnička za Mumbrua, Nedović siguran sa linije penala.

16. minut - Sada i Nemanja Nedović pogađa za tri. Odlično služi šut domaće.

15. minut - Odličnu odbranu igra Zvezda, Valenija je za pet minuta u drugoj deonici dala svega četiri poena.

14. minut - Potpuna dominacija Zvezde u ovim momentima koja ima 12 poena prednosti.

13. minut - Nova trojka za Zvezdu, ovoga puta Adam Hanga. Košarkaši Valensije ponovo dugo bez poena.

12. minut - Hanga poentira u tranziciji, serija Zvezde 6:0, Mumbru zove tajm-aut. Trojka Teodosića iz natrčavanja, Zvezda je na +8.

11. minut - Poenima Adama Hange kreće druga deonica koja će valjda biti efikasnija od prve. Majstorija Teodosića i zakucavanje Tobija.

10. minut - Kraj prve četvrtine, Valensija vodi 12:11.

9. minut - Anderson sada krade loptu i poentira u kontri. Loša, nervozna košarka u Areni.

8. minut - Trojku pogađa Anderson i Valensija po prvi put vodi 10:11

7. minut - Jako mali broj poena, prošlo je sedam minuta od početka, a rezultat je 9:7 za Zvezdu.

6. minut - Trojka Jaga za eksploziju u Areni.

5. minut - Konačno koš za Valensiju i to trojka, Zvezda vodi 6:3. Idemo na prvi tajm-aut.

4. minut - Posle poena Giedraitisa na semaforu je 4:0 u korist domaćih.

3. minut - Mnogo problema u napadu imaju gosti, ali ni Zvezda ne blista.

2. minut - Luka Mitrović postiže prvi koš na utakmici. Valensija i dalje bez poena.

1. minut - Ni jedni ni drugi ne koriste prvi napad na utakmici. Dosta nervoze na obe strane.

18.44 - U prvom meču ova dva tima igranom u Španiji Valensija je slavila 85:81.

18.41 - Valensija je u Beograd doputovala bez najboljeg igrača, Brendona Dejvisa koji je povredio levo koleno.

18.38 - Zvezda ovaj susret dočekuje osokoljena pobedom nad Partizanom u večitom derbiju u ABA ligi, a dobra vest za Janisa Sferopulosa je što će ipak moći da računa na Miloša Teodosića koji u ponedeljak nije trenirao zbog manje povrede.

18.36 - Ova nedelja mogla bi da bude ključna kada je u pitanju Zvezdina borba za plej-in Evrolige. Crveno-beli su 13. na tabeli sa devet pobeda i 14 poraza, dok je Valensija deveta sa skorom 12-11.

18.35 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen utakmici 24. kola Evrolige u kojoj se sastaju Crvena zvezda i Valensija. Uz alo.rs pratite sva dešavanja iz Arene.