OMLADINCI ZVEZDE OSTALI BEZ ŠANSE ZA PROLAZ Lajpcig slavio na "krovu"

18:05 | 07-11-2023

Omladinci Lajpciga pobedili su Crvenu zvezdu rezultatom 1:0 (0:0) u utakmici 4. kola grupe G Lige šampiona

Omladinci Crvene zvezde
FK Crvena zvezda

Oba tima počala su dosta tvrdo i oprezno, a prvu priliku imao je Andrej Petrović u 12. minutu kada je pokupio odbijenu loptu na ivici šesnaesterca, ali je golman Lajpciga fantastično odreagovao.

OGLASILE SE "DELIJE" Poslale moćnu poruku pred utakmicu sa Lajpcigom

U 45. minutu velika prilika za Crvenu zvezdu. Stojsavljević je centrirao sa levog boka u srce šesnaesterca, ali niko nije natrčao na tu loptu od fudbalera crveno-belih.

U drugom poluvremenu, Lajpcig je igrao ofanzivnije, a trud im se isplatio u 73. minutu. Janik Eduardo je napravio nekoliko driblinga, stvorio je sam sebi priliku i zakucao je loptu iza leđa golmana Drakšića.

Do kraja je Crvena zveda pokušala da izjednači, ali nije uspela.

Ostalo je 1:0 za nemački tim.

Posle četvrtog kola, Crvena zvezda je na 3. mestu sa 3 osvojena boda, dok je Lajpcig na 2. mestu sa 10 bodova.