KRAJ EVROPSKOG SNA ZA CRNO-BELE Partizan izgubio i u revanšu protiv Belgijanaca, pa ostao bez plasmana u Ligu konferencije

19:55 | 28-08-2024

Fudbaleri Partizana izgubili su protiv belgijskog Genta sa 1:0 (ukupno 0:2) u revanš meču plej-ofa za Ligu konferencije i nisu uspeli da izbore prolaz u evropsko takmičenje

fkp

Jedini gol na večerašnjem meču postigao je Matijas Delorž u 88. minutu.

Gent je izborio plasman u grupnu fazu LK, pošto je prošle nedelje u Beogradu i u prvoj utakmici plej-ofa slavio rezultatom 1:0.

"Crno-beli" su posle večerašnjeg remija završili ovosezonski nastup u evropskim takmičenjima. Fudbaleri Partizana su u drugom kolu kvalifikacija za Ligu šampiona eliminisani od kijevskog Dinama, a potom je Lugano bio bolji od "crno-belih" u trećem kolu kvalifikacija za Ligu Evrope.

Fudbaleri Partizana su večeras eliminisani i iz trećeg evropskog klupskog takmičenja, pošto je Gent u dva meča plej-ofa za plasman u LK bio bolji od "crno-belih" (1:0, 1:0).

Fudbaleri Genta su prvu veliku šansu u večerašnjem meču imali u petom minutu, a Frank Surdez je sa oko 10 metara šutirao preko gola.

Partizan je potom dva puta zapretio preko Gajasa Zahida, koji je oba puta bio neprecizan. Zahid je u 22. minutu imao veliku šansu da dovede svoj tim u vođstvo, ali je udarac igrača Partizana završio pored leve stative protivničkog gola.

Potom se uglavnom igralo na sredini terena, a onda je u 40. minutu ponovo Zahid bio u prilici, ali promene rezultata nije bilo. Prvo poluvreme je završeno bez golova.

Fudbaleri Genta su zaigrali angažovanije na početku drugog poluvremena, a domaći su u 48. minutu pogodili prečku preko Omrija Gandelmana.

Trener Partizana Aleksandar Stanojević je potom izvršio nekoliko izmena, ali "crno-beli" nisu uspeli da postignu gol. Igralo se potom uglavnom na sredini terena, ali su domaći igrači u finišu utakmice stigli do trijumfa golom Delorža u 88. minutu. Do kraja meča nije bilo promene rezultata. Za Partizan na ovoj utakmici nije igrao Mateuš Saldanja, koji je propustio duel sa Gentom zbog povrede.

Gent - Partizan (1:0)

Sudija: Filip Glova (Slovačka)

Stadion: Planet Group Arena Kapacitet: (20.000)

Gent: Ruf - Gambor, Vatanabe, Torunariga - Fatiga, Kums, Delorž, Gandelman, Braun - Gudjonsen, Surdes

Partizan: Jovanović - De Medina, Marković, Mujakić, Jurčević - Arijaga, Kovač - Severina, Zahid, Zubairu - Kalulu

Drugo poluvreme:

88. minut - Sve je gotovo! Belgijanci poveli i ostavili Partizan bez Evrope kako sada stvari stoje! Mnogo mesta dozvoljeno je Deloržu, on se nameštao i pogodio dalji ugao gola golmana Jovanovića...

85. minut - Još pet minuta do sudijske nadoknade...

77. minut - Sjajna kontra za Partizan, Jovanović je pokušao, odlična lopta Natha, ali ipak nije uspeo da ugrozi Rufa...

70. minut - Sve je manje vremena za crno-bele, Partizanu treba gol da bi makar izborio produžetke

62. minut - Gent je imao kontru, ali Filipović je bio na pravom mestu

59. minut - Imao je Partizan dobru priliku, ali dobra reakcija golmana Genta!

55. minut - Braun je imao sjajnu priliku, ali je ta lopta završila pored desne stative, srećom po crno-bele!

46. minut - Počelo je drugo poluvreme!

fkp Peter De Voecht / imago sportfotodienst / Profimedia

Prvo poluvreme:

44. minut - Surdes je bio u prilici, ali lako Jovanović hvata tu loptu

40. minut - Neverovatno! Sjajna lopta Zahida za Kalulua, koji je promašio, onda lopta stiže do Zahida, ali i on greši! Kakve šanse ne koristi Partizan!

30. minut - Mirno u Gentu za sada

22. minut - Auuu! Šteta, veliku šansu je imao Zahid!

17. minut - Za sada se uglavnom igra na sredini terena

10. minut - Kakvu je prvu priliku za Partizan imao Zahid!

5. minut - Prvu veliku šansu je imao domaći tim!

1. minut - Počela je utakmica u Gentu!

17.00 - Dobar dan i dobrodošli na blog našeg portala posvećen revanš meču plej-ofa kvalifikacija za Ligu konferencije između Genta i Partizana. Utakmica se igra u Belgiji, a crno-beli imaju gol zaostatka nakon poraza u Humskoj sa 1:0.