PORAZ FERSTAPENA NA DOMAĆEM TERENU Lando Noris pobednik trke za Veliku nagradu Holandije

17:42 | 25-08-2024

Ostali sportovi 0

Vozač Meklarena Britanac Lando Noris pobedio je u trci Formule 1 za Veliku nagradu Holandije na stazi Zandvort.

Noris

Noris je trijumfom u Holandiji stigao do druge pobede u karijeri. Britanac je osvojio i dodatni bod za najbrži krug trke.

Drugo mesto osvojio je aktuelni svetski šampion u F1 Holanđanin Maks Ferstapen iz Red Bula sa 22,896 sekundi zaostatka za Norisom, dok je treći bio Šarl Lekler iz Ferarija, koji je za pobednikom kasnio 25,439 sekundi.

Vozač Meklarena Oskar Pijastri zauzeo je četvrto mesto, peti je bio Karlos Sainc iz Ferarija, a šestu poziciju osvojio je vozač Red Bula Serhio Perez.

Vozač Mercedesa Džordž Rasel zauzeo je sedmo mesto, a osmi je bio njegov timski kolega Luis Hamilton. Bodove su još osvojili Pjer Gasli iz Alpina i Fernando Alonso iz Aston Martina.

Prvo mesto u generalnom plasmanu vozača drži Ferstapen sa 295 bodova, dok je drugi Noris sa 225.
Naredna trka u šampionatu F1 biće vožena prvog septembra za VN Italije na stazi u Monci.