Uživo SRBIJA IDE PO "SALATARU" Đoković počistio Norija i poslao našu reprezentaciju u polufinale Dejvis kupa, neka se spreme Italijani

22:35 | 23-11-2023

Tenis 0

Srpski teniser Novak Đoković pobedio je Kamerona Norija sa 2:0 i odveo Srbiju u polufinale Dejvis kupa.

Novak Đoković

Srpski teniser Novak Đoković pobedio je Britanca Kamerona Norija sa 2:0 (6:4, 6:4) u drugom meču četvrtfinala Dejvis kupa i obezbedio Srbiji plasman u polufinale.

U prvom setu Đoković je do brejka stigao već u petom gemu ali je opet imao priliku da ponovi učinjeno u sedmom gemu.

Novak Đoković Tanjug/Ap

Ipak Britanac je spasio četiri brejk lopte i tako ostao u igri. Sprski teniser je sigurno servirao do kraja seta, za vođstvo od 1:0. Silovito je ušao Đoković u drugi set i odmah došao do brejka.

U petom gemu Srbin je vezao pet brejk lopti ali se Nori uspešno odbranio. Do kraja seta oba tenisera su sigurno servirala, što je Đokoviću donelo još jedan set i pobedu.

Meč je trajao 100 minuta. Ranije danas Kecmanović je bio bolji od Drejpera, za 1:0 u pobedama.

Srbija će u subotu igrati protiv Italije meč za plasman u finale Dejvis kupa.

ĐOKOVIĆ - NORI 2:0 (6:4, 6:4)

6:4 - KRAJ SRBIJA JE U POLUFINALU!

5:3 - Nole stiže na gem do pobede. Još jedan, Novače...

4:2 - Đoković sada brzo završava ovaj gem i još dva mu nedostaju do pobede.

3:2 - Imao je sada pet brejk lopti Novak, ali ne predaje se Britanac.

3:1 - Sada se igra gem za gem. Novak je miran, ima brejk prednosti.

2:0 - Evo i potvrde. Novak deluje zaista odlično, kao da nije pre samo nekoliko dana igrao finale Završnog mastersa.

1:0 - Odmah brejk! Đoković je odlučio da što pre privede meč kraju!

PRVI SET:

6:4 - Bravo, Nole! Srbija vodi 1:0 u setovima, samo jedan set sada deli našu reprezentaciju od polufinala!

5:4 - Nori ostaje u setu, ali sada Novak ima šansu da na svoj servis reši set.

5:3 - Siguran Nole, Nori će morati da servira za ostanak u setu.

4:3 - Imao je Đoković 0:40, pa onda i četvrtu brejk šansu u ovom gemu, ali se izvukao Nori i ostao ne jedan brejk zaostatka.

4:2 - Stiže i potvrda brejka. Đoković gazi ka prvom setu.

3:2 - Evo ga brejk! Đoković koristi prvi šansu koja mu se ukazala i oduzima servis Britancu!

2:2 - Gem za gem, obojica ne greše na svoje servise. Nije bilo ni blizu šanse za brejk.

1:1 - Bez greške Novak, odmah je proradio i servis.

0:1 - Dobro je počeo Nori, malo se jeste pomučio, ali otvara duel servis gemom.

20.52 - Meč je upravo počeo. Prvi na servisu Britanac.

20.35 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen drugom meču četvrtfinala Dejvis kupa između Novaka Đokovića i Kamerona Norija. Uz sport.alo pratite uživo dešavanja u Malagi.