NAPRAVITE MESTA, PROLAZI NOLE EKSPRES Đoković počistio Ečeverija, plasirao se u osminu finala i došao na korak do istorije na Australijan openu

11:45 | 19-01-2024

Tenis 0

Srpski teniser Novak Đoković pobedio je Tomasa Ečeverija sa 3:0 (6:3, 6:3, 7:6) i plasirao se u osminu finala Australijan opena.

Novak Đoković
AP Photo/Asanka Brendon Ratnayake

Đoković je u jubilarnom 100. meču u Melburnu ostvario 92. pobedu i poboljšao međusobni skor protiv Argentinca na 3:0. Meč je trajao dva i po sata.

Đoković je u prvi brejk napravio u šestom gemu prvog seta, a zatim rutinski priveo taj period igre kraju, da bi drugi osvojio sa dva brejka.

U trećem setu nije bilo brejka, pa je odlučio taj-brejk u kojem je Đoković pokazao da je najbolji kad je najpotrebnije i došao do trijumfa.

Đokovićev rival u osmini finala biće pobednik meča između Amerikanca Bena Šeltona i Francuza Adrijana Manarina.

ĐOKOVIĆ - EČEVERI 3:0 (6:3, 6:3, 7:6)

TREĆI SET:

7:6 - Bez greške Đoković! Sa 7:2 završava meč i prolazi u osminu finala!

6:6 - Uspeva da dođe do novog izjednačenja Argentinac

6:5 - Nastavlja se "dobacivanje" gemovima. Ečeveri će servirati za taj-brejk.

5:4 - Đoković ponovo odličan i sada ga samo jedan gem deli od osmine finala.

4:4 - Odgovara Ečeveri i dolazi do novog izjednačenja.

4:3 - Imao je priliku Argentinac da oduzme servis Novaku, ali nije uspeo. Srbin se izvukao i nastavlja se klackalica.

3:2 - Igra se gem za gem, za sada bez šanse za brejk na obe strane.

2:1 - Još jedan dobar gem za Đokovića i nova prednost.

1:1 - Imao je Đoković 40:40, bio je blizu Novak da dođe do nove brejk šanse, ali na kraju uspeva Ečeveri da se izvuče.

1:0 - Ponovo siguran početak za Novaka, bez greške na startu trećeg seta.

DRUGI SET:

6:3 - Đoković bez greške i uz novi brejk dolazi do drugog seta!

4:2 - Sada se igra gem za gem. Obojica čuvaju svoje servise, ali Novak ima brejk prednosti.

3:1 - Bravo, Nole! Potvrda brejka uz as i Đoković gazi ka drugom setu.

2:1 - Evo brejka! Đoković koristi prvu priliku u drugom setu i upisuje veliku prednost.

1:1 - Upisuje se i Novak, odlični servisi za start meča.

0:1 - Odličan gem Argentinca na startu drugog seta. Bez izgubljenog poena i uz prvi as, Ečeveri se upisuje.

PRVI SET:

6:3 - Novak osvaja prvi set!

6:2 - Imao je Đoković šansu da sve reši u ovom gemu, ali nije uspeo. Sada će servirati za vođstvo u ukupnom rezultatu.

5:2 - Lagana potvrda brejka i Novak je sada na gem do prvog seta.

4:2 - Evo ga brejk! Iz druge šanse koja mu se ukazala Novak oduzima servis rivalu.

3:2 - Sada nešto jači otpor Argentinca na Noletov servis, ali uspeva da odgovori Novak i privede gem kraju.

2:2 - Ponovo je bio u problemu Ečeveri, ali onda sa dva as udarca uspeva da ponovo poravna rezultat.

2:1 - Još jedan odličan siguran gem Srbina, nije bilo problema da dođe do nove prednosti.

1:1 - Namučio se Ečeveri, ali uspeva da dođe do izjednačenja i svog prvog gema na meču.

1:0 - Odličan start za Novaka, gem bez izgubljenog poena.

07.30 - Dobro jutro i dobrodošli na blog našeg portala posvećen meču trećeg kola Australijan opena između Novaka Đokovića i Tomasa Ečeverija. Uz alo.rs pratite uživo dešavanja iz Melburna.