MESIJEVE ČAROLIJE U AMERICI Čudesni Argentinac ponovo ispisao istoriju

09:26 | 20-10-2024

Forma je prolazna, klasa je večna

Lionel Mesi

Fudbaleri Inter Majamija potvrdili su prvo mesto a tabeli Istočne konferencije MLS lige, pošto su savladali Nju Ingland Revolušn sa 6:2 u poslednjem kolu takmičenja pred plej-of.

Apsolutni heroj Intera je bio ko drugi nego Lionel Mesi. Fantastični Argentinac je ušao u igru u 58. minutu i od 78. do 89. je uspeo da psotgne het-trik. To je drugi put u pet dana da Mesi postiže tri gola na utakmici, pošto je to isto učinio i u dresu nacionalnog tima na meču protiv Bolivije.

Nju Ingland je vodio sa 2:0, ali je potom usledila prava rapsodija Intera. Luis Suarez je u završnici prvog poluvreme postigao dva gola i doneo svom timu izjednačenje, zatim je Bendžamin Kremači preokrenuo rezultat, a onda je usledila Mesijeva magija.

Po mnogima najbolji fudbaler svih vremena je ove sezone na 19 mečeva psotigao 20 golova i upisao 10 asistencija.

Inter Majami preskače prvu rundu plej-ofa kao prvoplasirana ekipa, a u osmini finala će se sastati sa boljim iz duela Atlante i Montreala.