ORLOVI SE MUČILI, ALI ČEKIRALI KARTU ZA NEMAČKU Srbija izvukla remi protiv Bugarske i overila plasman na prvenstvo Evrope posle 24 godine

16:53 | 19-11-2023

Fudbalska reprezentacija Srbije igrala je 1:1 u Leskovcu protiv Bugarske, ali izborila plasman na EURO 2024 u Nemačkoj!

fudbalska reprezentacija Srbije
FOTO TANJUG/ NEMANJA JOVANOVIĆ/ nr

Srbija se plasirala na Evropsko prvenstvo posle 24 godine čekanja! Orlove ćemo gledati na smotri najboljih evropskih reprezentacija u Nemačkoj 2024. godine, ali, ali, ali...

Način na koji smo otišli na EURO je poražavajući! Srbija je odigrala samo 2:2 protiv Bugarske u Leskovcu u meču poslednjeg kola kvalifikacija!

fudbalska reprezentacija Srbije Tanjug/Nemanja Jovanović

Srbija je bila odlična u prvih 20 minuta, ali od tog momenta usledilo je rasulo u igri naše reprezentacije. Očajnih 60 minuta... Nedopustivo, bez žara, energije, totalno odusutno... E, tako je delovala Srbija. Bugari su preokretnili rezultat i poveli sa 2:1! Mislili smo da je u pitanju košmar. Iako su Mađari u tim momentima vodili i samim tim smo bili i dalje na EURO, utisak je bio više nego gorak.

Srbiju su na EP odvela dva defanzivca - Veljković i Babić. Posebno je bitan bio gol Babića u 82. minutu.

To što se Srbija grčevito branila u poslednjih 10-tak minuta možda najbolje odslikava šta smo gledali ovog popodnevna u Leskovcu.

Ali, pobeda je pobeda, pa će Srbija igrati na prvenstvu Evrope posle 24 godine!

Srbija - Bugarska (2:2)

Stadion "Dubočica" (Leskovac)

Sudije: Erik Lambrehts (Belgija), Žo de Vajrd (Belgija) i Kevin Monteni (Belgija)

Srbija: Vanja Milinković-Savić, Milenković, Veljković, Babić, Živković, Lukić, Gudelj, Kostić, Tadić, Đuričić, Mitrović

Bugarska: Naumov – V. Popov, Petkov, Atanasov, Turitsov – F. Krastev, Kraev, Gruev – Despodov, Kolev, Minčev

Drugo poluvreme:

90+2. minut - Vlahović! Nova šansa, ali lopta je završila u korneru posle odbrane golmana Naumova

82. minut - Gooool  2-2! BABIĆ! Opet korner, opet je centaršut Dušana Tadića bio odličan i lopta je završila na petercu, gde je bio Babić i lopta je ostala u mreži!

75. minut - I dalje nema gola... Koliko šansi je sada Srbija imala u jednom napadu

71. minut - Ofsajd! Ma ništa ne ide Srbiji u ovom drugom poluvremenu, Dušan Vlahović je zatresao mrežu, ali je dosuđen ofsajd.

69. minut - Goool, 1-2! Da li je ovo moguće?! Katastrofalna greška Lukića, uzima loptu Bugarska i Despodov je kaznio to iz kontre... Stravično.

59. minut - Šok! Bugarska je izjednačila golom Ruseva! Naša odbrana je stajala kao ukopana. Lopta je došla do Ruseva koji je bio na 12 metara i on je poslao loptu po zemlji u mrežu. Vanja Milinković-Savić nije mogao ništa.

53. minut - Bugari imali sjajnu priliku, ali odlična intervencija Vanje Milinković - Savića!

Darko Vojinović AP Photo

46. minut - Počelo je drugo poluvreme!

Prvo poluvreme:

44. minut - Tadića sada zaustavlja odbrana Bugarske u presudnom momentu. Mogao se naći u situaciji jedan na jedan sa golmanom Bugarske.

fudbalska reprezentacija Srbije FOTO TANJUG/ NEMANJA JOVANOVIĆ/ nr

43. minut - Ponovo se spustio ritam utakmice u Leskovcu... Srbija i dalje ima loptu u svom posedu, ali ne dopuštaju nam Bugari da dođemo do tog drugog gola koji bi rešio mnogo toga.

37. minut - Vodi Crna Gora u Budimpešti! Rubežić je strelac na asistenciju Jovetića, sa ovim rezultatima smo prvi u grupi!

33. minut - Nastavlja se pritisak Srbije! Uglavnom se igra na polovini Bugarske

28. minut - Despodov je imao veliku priliku, prvo je lopta pogodila prečku, a onda i stativu!

fudbalska reprezentacija Srbije Tanjug

21. minut - Kakva prilika za Mitrovića!! Ali, rezultat ostaje ne promenjen, Srbija igra sjajno u ofanzivi!

17. minut - GOOOL! Srbija vodi u Leskovcu, strelac je Veljković!

10. minut - Ofanzivno od starta igraju "Orlovi"! Veliki pritisak na Bugare!

1. minut - Utrakmica je počela!

14.29 - Hiljade mališana okupilo se na "Gradskom stadionu Dubočica" da podrži Srbiju u borbi za plasman na EURO naredne godine u Nemačkoj:

Fudbalska reprezentacija Srbije Alo/ Marko Metlaš

13.35 - Kapiten Dušan Tadić istakao je da je ekipa u jako dobroj situaciji i da želi to da kruniše dobrom igrom i pobedom u stilu ode na EP.

- Posle dva Svetska, bilo bi lepo da odemo na Evropsko prvenstvo. Nadam se da će postati normalno da Srbija ide na svako veliko takmičenje. Svi mi u srpskom fudbalu želimo da tako bude i samo neka se tako nastavi - poručio je Tadić i dodao da nema ništa protiv da se uvek rešava u poslednjem kolu, ali da uvek ode na veliko takmičenje.

13.23 - Belgijanac Erik Lambrehts biće glavni sudija meča Srbija - Bugarska! Njemu će pomagati Žo de Vajrd i Kevin Monteni. Četvrti sudija biće Nejtan Verbomen, dok će u VAR sobi sedeti Pol Van Bekel i Jan Boterbeg

13.19 - Stadion "Dubočica" će biti popunjen, ali sa oko 2.000 odraslih i još oko 6.000 dece do 14 godina starosti

12.53 - Srećni smo što prvi put van Beograda, na jugu Srbije, igramo ovako važnu, najvažniju, utakmicu u ovim kvalifikacijama - rekao je Stojković na konferenciji za medije. Nemam ni najmanju dilemu oko sastava tima, znam startnih 11 i jedva čekamo utakmicu, dodao je on.

- Moramo da budemo oprezni, siguran sam da će utakmica da bude zahtevna jer imamo rasterećenog rivala. Ipak, kad smo već ovde ne pomišljamo da propustimo ovakvu šansu.

12.47 - Srbija odranije ima problema sa povredama kada su u pitanju Sergej Milinkvoić Savić, Darko Lazović i Mijat Gaćinović. Takođe, Srđan Babić je rovit i zbog problema sa anginom naknadno se priključio nacionalnom timu.

12.20 - Dobar dan i dobrodošli na blog našeg portala posvećen utakmici Srbije i Bugarske u kvalifikacijama za EURO 2024. godine u Leskovcu. Uz alo.rs pratite uživo dešavanja iz Leskovca i bodrite "Orlove" na putu ka plasmanu na prvenstvo Evrope!