Petarda Bajerna u senci povrede nesuđenog reprezentativca Srbije

18:04 | 16-03-2024

Fudbaleri Bajerna pobedili su na gostujućem terenu Darmštad sa 5:2 u 26. kolu Bundeslige

Bajern
EPA-EFE/RONALD WITTEK

Nije dobro počelo po Bajern, jer je poslednjeplasirana ekipa Bundesliga prva došla do prednosti u 28. minutu kada je Tim Skarke pogodio mrežu Manuela Nojera.

Samo osam minuta je trajalo vođstvo Darmštada, jer je Džamal Musijala izjednačio rezultat u 36. minutu. Do kraja prvog dela meča, Bajern je uspeo da dođe do prednosti, jer je u nadoknadi vremena prvog dela igre pogodio Hari Kejn.

U drugom poluvremenu je Musijala ponovo bio precizan, dok je potvrdu pobede ekipe iz Minhena doneo Serž Gnabri u 74. minutu meča.

Do kraja meča smo videli po gol u obe mreže. Za Bajern je peti gol postigao Matis Tel, dok drugi za Darmštad je bio delo Oskara Vilhemsona.

Nesuđeni reprezentativac Srbije Aleksandar Pavlović zbog povrede je napustio teren u 58. minutu.

Majnc je savladao Bohum 2:0, Union Berlin je bio bolji od Verdera 2:1, a Augzburg je pobedio kao gost Volfsburg sa 3:1, dok je meč Darmštad - Borusija Mehengladbah završen bez pobednika 1:1.