PSŽ JE GAZDA U FRANCUSKOJ Marsej za poluvreme slomljen na Velodromu

23:17 | 27-10-2024

Bilo je ubedljivih 3:0.

FK Pari Sen Žermen

Pari Sen Žermen je upisao sedmu pobedu u francuskoj Ligi 1, pošto je u derbiju devetog kola i ujedno najvećem derbiju tamošnjeg fudbala lako i ubedljivo savladao ljutog rivala Marsej - 3:0 (3:0).

Pitanje pobednika rešeno je u prvom poluvremenu. Već u sedmom minutu Žoao Neves je poslao odbijenu loptu u mrežu i najavio težak poraz za domaće. Sami sebi su dodatno otežali posao jer je Arit zaradio direktan crveni karton, a zatim je na isteku pola sata igre Leonardo Balerdi nespretno poslao loptu iza leđa svog golmana Ruljija. Bredli Barkola je do kraja prvog poluvremena zapečatio sudbinu domaćina.

U nastavku su gosti iz prestonice imali još nekoliko šansi da uvećaju prednost, ali se rezultat nije menjao do kraja. PSŽ je prvi sa 23 boda, Monako drugi sa 20, a Marsej i Lil dele treću poziciju sa po 17 bodova.