PARTIZAN MINIMALCEM SRUŠIO NOVI PAZAR Crno-beli nastavili pobednički niz i ponovo pobegli Zvezdi na šest bodova

16:52 | 06-11-2023

Fudbal 1

Fudbaleri Partizana pobedili su Novi Pazar rezultatom 1:0 (1:0) u utakmici 14. kola Superlige Srbije

FK Partizan
Promo/FK Partizan

Strelac gola za crno-bele bio je Severina u drugom minutu.

Partizan je došao do vođstva već u drugom minutu. Filipović je sa svoje polovine sjajno proigrao Severinu koji je napravio solo prodor i šutirao sa ivice šesnaesterca pravo u mrežu Novog Pazara.

U 18. minutu, Novi Pazar je imao prvu priliku. Jovanović je sjajno odbranio udarac Karaklajića, a zatim je Ljajić loptu poslao preko gola.

Partizan je na odmor otišao sa prednošću od 1:0.

U drugom poluvremenu, Novi Pazar je imao prvu šansu. Ergelaš je prihvatio loptu sa samo sedam metara od gola Partizana, šutirao je ali je Jovanović sjajno intervenisao.

FK Partizan Promo/FK Partizan

U 58. minutu, lepa prilika za crno-bele. Zahid je šutirao po zemlji sa ivice šesnaesterca, a Mirković je uspeo vrhovima prstiju da interveniše.

Igrao se 62. minut kada je Severina centrirao sa desne strane do Natha, koji je šutirao sa 12 metara, a Mirković je sjajnom paradom sprečio da ta lopta završi u mreži.

Najveću priliku na meču propustio je Sise u 75. minutu. Sa samo pet metara je šutirao Šćepović, ali je Jovaović odbranio. Lopta je došla do Sisea koji nije uspeo da pogodi praznu mrežu sa samo četiri metra.

Do kraja je ostalo 1:0 za Partizan.

Nakon ovog kola, Partizan je prvi sa 37 bodova, dok je Novi Pazar na sedmom mestu sa 17 bodova.

U narednom kolu, Partizan će dočekati Čukarički, dok će Novi Pazar gostovati u Nišu ekipi Radničkog.

NOVI PAZAR - PARTIZAN 0:1 (0:1)

Stadion: Gradski, Sudija: Miloš Milanović

Strelci: Severina 2

NOVI PAZAR: Mirković – Lazić, Azemović, Sise, Floro (od 60. Anan) – Ergelaš (od 60. Čirjak), Momčilović, Đo (od 60. Suma), Milojević (od 46. Šćepović) – Karaklajić, Ljajić.

PARTIZAN: Jovanović - Filipović, Marković, Ilić, Antić - Kanute (od 46. Šćekić), Belić - Severina (od 63. Nikolić), Natho (od 63. Kalulu), Zahid - Saldanja (od 88. Menig).

Drugo poluvreme:

Kraj utakmice. Partizan je pobedio Novi Pazar rezultatom 1:0 (1:0).

90+2 minut - Mogao je Menig da stavi tačku na ovaj meč. Šutirao je sa dvadesetak metara, ali je lopta otišla preko gola.

90. minut - Milanović je utakmicu produžio za pet minuta.

88. minut - U ekipi Partizana, iz igre izlazi Saldanja, a ušao je Menig.

85. minut - Novi Pazar napada.

75. minut - Šutirao je Šćepović sa samo pet metara, ali je Jovanović odbranio. Lopta je došla do Sisea koji nije uspeo da ubaci loptu u praznu mrežu sa samo četiri metra.

72. minut - Čirjak je šutirao sa samo sedam metara, ali je Jovanović izašao kao pobednik.

71. minut - Žuti karton je dobio Suma.

70. minut - Žuti karton za Kristijana Belića.

63. minut - Izmene u ekipi Partizana. Izašao je Severina, a ušao Nikolić. Izašao je i Natho, a ušao je Kalulu.

62. minut - Sjajna lopta Severine sa desne strane, šutirao je Natho sa oko 12 metara, ali je Mirković sjajnom paradom sprečio da lopta završi u mreži.

61. minut - Šćepović je sjajno proigrao Sumu koji je šutirao sa desetak metara, ali je Marković sjajno izblokirao udarac.

60. minut - Izmene u Novom Pazaru. Iz igre su izašli Ergelaš, Đo i  Floro a ušli su Čirjak, Suma i Anan.

58. minut - Sjajna šansa za partizan. Zahid je šutirao po zemlji sa ivice šesnaesterca, ali je Mirković vrhovima prstiju sprečio da ta lopta završi u mreži.

53. minut - Natho je pokušao iskosa sa desne strane, ali lopta odlazi pored gola.

51. minut - Velika prilika za Novi Pazar. Ergelaš je prihvatio loptu na sedam metara od golmana Jovanovića, šutirao je, ali je Jovanović odbranio.

46. minut - Iz igre je u timu Novog Pazara izašao Milojević, a ušao je Šćepović, dok je u ekipi Partizana Šćekić zamenio Kanutea.

46. minut - Sa centra su krenuli fudbaleri Novog Pazara.

POLUVREME!

45. minut - Još minut nadoknade u prvom poluvremenu.

37. minut - Dobar uradarac Ljajića sa nekih 20 metara, ali ponovo je to bilo slabo za golmana Partizana.

19. minut - Saldanja je bio u odličnoj šansi, ostao je sam na 10 metara od gola, ali je Mirković sjajno odbranio.

18. minut - Dve dobre prilike za Novi Pazar. Prvo je Jovanović odbranio udarac Karaklajića, a onda je lopta brzo ponovo došla u posed gostiju, a Ljajić je poslao preko gola.

2. minut - GOOOOL! Partizan iz prve šanse dolazi do vođstva! Severina sjajno pogađa i dovodi goste u prednost!