ČUKARIČKI NIJE IZDRŽAO Pešić srušio snove "brđana" o istorijskom bodu, Stanković iščupao pobedu u poslednjim sekundama

22:58 | 30-11-2023

Fudbaleri Ferencvaroša pobedili su Čukarički rezultatom 2:1 u utakmici 5. kola grupe F Lige konferencija

FK Čukarički
EPA/Zsolt Czegledi

Strelac gola za Čukarički bio je Adžić u 11. minutu, dok su golove za Ferencvaroš postigli Zaharijasen u 83. minutu i Pešić u osmom minutu nadoknade.

Već u 11. minutu, "brđani" su došli do gola. Kovač je sjajno odložio loptu za Adžića koji je lobovao golmana Dibuša iskosa sa leve strane, a lopta je završila pravo pod prečku.

Posle primljenog gola, Ferencvaroš je imao inicijativu. Napadao je ali bez konkretnog učinka.

U 28. minutu, beležimo udarac Miladinovića sa 20-ak metara. Lopta je na putu ka mreži zakačila štopera Ferencvaroša, ali nije značajno promenila pravac, tako da je Dibuš intervenisao.

Na odmor se otišlo rezultatom 1:0 u korist Čukaričkog.

Dejan Stanković je napravio dvostruku izmenu na početku drugog poluvremena i na taj način je pojačao ofanzivnu liniju tima.

Napadao je Ferencvaroš, ali bez konkretnog učinka.

Međutim, u 83. minutu, Mađari su došli do izjednačenja. Zaharijasen je iskoristio dodavanje Katone i šutirao iz prve iz peterca pogodivši mrežu Čukaričkog.

Konačan rezultat, postavio je Pešić u osmom minutu nadoknade, donevši svojoj ekipi važnu pobedu.

Šutirao je iz okreta sa ivice šesnaesterca postigavši maestralan gol.

Posle ove pobede, Čukarički je bez bodova, dok Ferencvaroš ima devet bodova.

U narednom kolu, Ferencvaroš dočekuje Fiorentinu, dok Čukarički gostuje Genku.

Čukarički - Ferencvaroš 1:2 (1:0)

Stadion: Dubočica        Sudija: Mohamed Al-Emara

Strelci: Adžić 11 - Zaharijasen 83, Pešić 90+8

Čukarički: Filipović – Stanković, Subotić, Kovačević, Tošić – Kovač (od 85. Jovanović), Sisoko – Ivanović, Miladinović (od 81. Sing), Adžić (od 71. Nikčević) - Cvetković (od 85. Adetunđi)

Ferencvaroš: Dibuš – Makrečkis (od 46. Listeš), Sise, Abena (od 69. Bešić), Ramires (od 46. Ćivić) – Siger, Abu Fani – Markinjos, Zaharijasen, Traore (od 48. Katona) – Pešić

TOK MEČA:

Drugo poluvreme:

Kraj utakmice. Ferencvaroš je pobedio Čukarički rezultatom 2:1.

90+9 - Isključen je trener Čukaričkog, Igor Matić.

90+9 - Aleksandar Pešić je dobio žuti karton.

90+8. minut - GOOOL! Ferencvaroš je preokrenuo. Pešić je postigao sjajan gol. Šutirao je iz okreta sa ivice šesnaesterca i matirao golmana Filipovića.

90+7 - Zaharijasen je dobio žuti karton.

90+4 - Žuti karton je dobio Stanković.

90. minut - Sudija je utakmicu produžio za sedam minuta.

90. minut - Sin je šutirao ali je Dibuš intervenisao.

85. minut - Iz igre su izašli Kovač i Cvetković, a ušli su Jovanović i Adetunđi.

83. minut - GOOOL! Zaharijasen je izjednačio. Iskoristio je sjajnu asistenciju i šutirao sa sedam metara iz prve pogodivši mrežu Filipovića.

81. minut - Iz igre je izašao Milandinovič, a ušao je Sing.

75. minut - Šutirao je Listeš sa sedam metara, ali je lopta otišla preko gola.

71. minut - U ekipi Čukaričkog, iz igre je izašao Adžić, a ušao je Nikčević.

69. minut - Iz igre je izašao Abena, a ušao je Bešić u ekipi Ferencvaroša.

66. minut - Prvi korner u nastavku za Čukarički.

59. minut - Šutirao je Abu Fani iz daljine, ali je Filipović siguran.

54. minut - Solo prodor Listeša koji je prošao trojicu igrača Čukaričkog, šutirao je, ali je Filipović tu loptu poslao u korner.

48. minut - Zbog povrede je igru napustio Traore, a ušao je Katona.

46. minut - Sa centra su krenuli fudbaleri Čukaričkog.

46. minut - U igru su ušli Ćivić i Listeš, a izašli su Ramires i Makrečkis.

Prvo poluvreme:

Kraj prvog poluvremena. Čukarički vodi protiv Ferencvaroša rezultatom 1:0.

45. minut - Sudija je prvo poluvreme produžio za dva minuta.

44. minut - Prvi žuti karton dobio je Abena nakon starta nad Cvetkovićem.

38. minut - Igra se na sredini terena.

28. minut - Pokušao je Milandinovića sa 20-ak metara, lopta je zakačila Abenu, ali nije značajno promenila pravac, pa je završila u rukama Dibuša.

26. minut - Ivanović je pokušao iskosa sa desne strane, ali je njegov udarac izblokirao Ramires, pa će Čukarički izvesti prvi korner na utakmici.

20. minut - Napada Ferencvaroš, ali bez konkretnog učinka.

11. minut - GOOOOOL! Adžić je doveo "brđane" u vođstvo. Kovač je prosledio loptu do Adžića koji je sjajno šutirao iskosa sa leve strane pod prečku golmana Dibuša.

4. minut - Pokušao je traore iskosa sa desne strane, ali je Filipović tu loptu izbacio u korner.

1. minut - Prvi korner za Ferencvaroš.

1. minut - Sa centra su krenuli fudbaleri Ferencvaroša.

20:40 - Trener Čukaričkog, Igor Matić istakao je da ekipa nije imala puno vremena da se spremi za meč, ali da veruje u igrače.

- Docić je povređen, Vranješ takođe ima povredu. Vojin Serafimović nam nije na raspolaganju, danas smo dobili informaciju od lekarske službe da se Rogan pred put razboleo. Miladin Stevanović već duže vreme nije sa nama, Luka Stojanović je doputovao sa ekipom ali još uvek ne znamo da li će moći da igra. Vukašin nije igrao devet meseci, tako da sigurno sutra neće moći da odigra svih 90 minuta. Sa nama je nekoliko mladih fudbalera, ja verujem u svakog igrača koji je tu, to su mladi momci koji imaju kvalitet i sutra će svima moći da pokažu da su igrači za velika dela - rekao je Matić.

20:30 - Pred ovaj meč, Dejan Stanković je rekao da je Čukarički ekipa koja nema šta da izgubi.

- Kada se igra Evropa to odnosi dosta energije i snage. Verujem da će Čukarički imati uspešnu sezonu. Detaljno smo ih analizirali i svesni smo da tu neće biti problema. Kada nemaš šta da izgubiš, igraćeš sa više rizika, sigurno nego u meču koji ima težinu rezultata. To je izazov i za klub, da se dokažu. To je lepo što imaju takvu priliku i retko gde tako nešto može da se nađe. Svaka čast Draganu Obradoviću i Vladimiru Matijaševiću na hrabrosti, ludosti, svemu što rade - rekao je legendarni fudbaler.

20:10 - Matić neće moći da računa na povređene Docića, Vranješa, Serafimovića i Rogana.

U ekipi Ferencvaroša neće igrati Varga, dok povredu ima Adam Halmaj.

20:00 - Dobro veče i dobrodošli na lajv blog našeg portala posvećen utakmici između Čukaričkog i Fiorentine. Dešavanja iz Leskovca pratite na portalu alo.rs.