KIKS PARTIZANA PRED VEČITI DERBI Crno-beli jedva stigli do boda protiv Radničkog, o grešci Saničanina će se dugo pričati

20:29 | 16-12-2023

Fudbaleri Partizana odigrali su nerešeno 3:3 (2:2) protiv Radničkog iz Kragujevca u okviru 19. kola Superlige Srbije.

FK Partizan FK Radnički Kragujevac
Alo/Marko Metlaš

Strelci golova za domaću ekipu bili su Saldanja u 39, Natho u 44. i Belić u 87. minutu  dok su golove za Radnički postigli Gluščević u 7, Činedu u 16. i Vidakov u 74. minutu.

Već u 2. minutu, Partizan je imao veliku šansu. Posle greške Ristića u šesnaestercu gostiju, lopta je došla do Kalulua koji je šutirao sa desetak metara neometan, ali je lopta otišla pored gola.

U 7. minutu, šok u Humskoj. Gluščević je dobio sjajnu povratnu loptu od Adžića, šutirao je sa desetak metara, a lopta je završila u mreži Jovanovića.

Samo devet minuta kasnije, Kragujevčani su duplirali prednost. Adžić je odlično centrirao sa desne strane, a Činedu je sjajnim udarcem glavom krunisao prelepu akciju gostiju.

FK Partizan FK Radnički Kragujevac Alo/Marko Metlaš

Crno-beli su napadali, a Duljaj je napravio promenu u 29. minutu, kada je na teren umesto Meniga ubacio Nikolića.

Domaći tim je smanjio u 39. minutu. Zahid je sjajnom dijagonalom pronašao Kalulua koji je poslao povratnu loptu do Saldanje, koji je šutirao iz prve pogodivši mrežu Radničkog.

U 44. minutu, Natho je vratio stvari na početak. Izraelac je fantastično šutirao sa oko 25 metara, pod samu prečku golmana Lekovića.

Na odmor se otišlo rezultatom 2:2.

U nastavku je Partizan imao inicijativu, a u 61. minutu je Saldanja postigao gol. Ipak, pogodak je poništen zbog milimetarskog ofsajda.

Pokušao je Duljaj da osveži ofanzivu, pa su umesto Kalulua i Natha ušli Severina i Belić.

Radnički je ponovo poveo u 74. minutu. Saničanin je pokušao da zagradi loptu, a Vidakov je iskoristio njegovu grešku i poslao loptu u praznu mrežu.

Do kraja je Partizan pokušavao, a napadi su urodili plodom u 87. minutu. Saldanja je odlično odložio loptu za Belića koji je izgradio poziciju za udarac i šutirao sa nekih 12 metara pogodivši mrežu Lekovića.

Na kraju, podela bodova u Humskoj.

Partizan posle ovog kola ima 44 boda i nalazi se na drugom mestu, dok je Radnički na 11. mestu sa 20 osvojenih bodova.

U sredu nas očekuje večiti derbi na stadionu Partizana.

Partizan - Radnički Kragujevac 3:3 (2:2)

Stadion: Stadion Partizana   Sudija: Predrag Janjuš

Strelci: Saldanja 39, Natho 44, Belić 87 - Gluščević 7, Činedu 16, Vidakov 74

Partizan: Jovanović – Stojković, Marković, Saničanin (od 82. Trifunović), Antić – Stjepanović, Natho (od 70. Belić)– Kalulu (od 70. Severina), Zahid, Menig (od 29. Nikolić)– Saldanja

Radnički Kragujevac: Leković – Adžić, Izečukvu, Mitrović, Pecelj – Gluščević (od 62. Vidakov), Ristić – Čolović, Viždi (od 70. Simović), Bevis - Činedu (od 78. Đurić)

TOK MEČA:

Drugo poluvreme:

Kraj utakmice. Partizan i Radnički su odigrali nerešeno, 3:3 u utakmici 19- kola Superlige Srbije.

90+2. - Žute kartone su dobili Izečukvu i Nikolić.

90. minut  - Janjuš je utakmicu produžio za četiri minuta.

87. minut - GOOOOL! Partizan je ponovo izjednačio. Saldanja je odlično petom odložio loptu za Belića koji je šutirao sa nekih 12 metara pogodivši mrežu Radničkog.

82. minut - Umesto Saničanina, ušao je Trifunović.

78. minut - Iz igre je izašao Činedu, a ušao je Đurić.

74. minut - GOOOL! Radnički ponovo vodi. Golu je prethodila velika greška Saničanina i Jovanovića, a iskoristio je Vidakov koji je ubacio loptu u praznu mrežu.

70. minut - U ekipi Radničkog, izašao je Viždii, a ušao je Simović, dok su u ekipi Partizana iz igre izašli Kalulu i Natho, a ušli su Severina i Belić.

62. minut - Umesto Gluščevića, ušao je Vidakov u ekipi Radničkog.

61. minut - Saldanja je postigao gol, ali je bio u milimetarskom ofsajdu. Sudija Janjuš je posle konsultacije sa VAR sobom poništio gol Partizanu.

58. minut - Adžić je oprobao udarac sa dvadesetak metara, ali je siguran bio Jovanović.

57. minut - Pokušao je Saldanja, ali su trojica igrača Radničkog stala u blok i izblokirala su taj udarac.

47. minut - Kakva prilika za Radnički. Loptu je dobio Viždi, želeo je da doda loptu saigraču, ali se isprečio Aranđel Stojković.

46. minut - Sa centra su krenuli fudbaleri Radničkog.

Prvo poluvreme:

Kraj poluvremena. Rezultat je 2:2.

45+1 - Žuti karton je dobio Bevis.

45. minut - Janjuš je prvo poluvreme produžio za dva minuta.

44. minut - GOOOL! Natho je pogodio iz slobodnog udarca. Majstorija sa oko 25 metara za izjednačenje.

43. minut - Mitrović je srušio Zahida i dobio je žuti karton.

39. minut - GOOOL! Partizan je smanjio. Zahid je sjajnom dijagonalom pronašao Kalulua koji je poslao povratnu loptu do Saldanje, a Brazilac je šutirao iz prve i pogodio sa 12 metara.

37. minut - Pokušao je Antić ali je lopta prošla pored stative.

29. minut - Umesto Meniga, na terenu je Nikolić.

25. minut - Jalovi napadi Partizana.

23. minut - Stojković je pokušao sa 25 metara, ali je lopta išla pravo u Lekovića.

16. minut - GOOOL! Radnički je duplirao prednost. Odličan centaršut Adžića sa desne strane koji je pronašao Činedua, a ovaj je glavom uspeo da savlada Jovanovića.

10. minut - Posle akcije više igrača Partizana, šutirao je Zahid iz šesnaesterca, ali pored gola.

7. minut - GOOOL! Radnički vodi. Gluščević je dobio sjajnu povratnu loptu od Adžića, šutirao je sa desetak metara savladavši Jovanovića.

2. minut - Velika prilika za Kalulua. Posle greške Miloša Ristića u šesnaesercu gostiju, lopta je došla do ofanzivca crno-belih koji je ostao neometan, ali je loptu poslao pored gola.

1. minut - Sa centra su krenuli fudbaleri Partizana.

17:30 - Dobro veče i dobrodošli na utakmicu 19. kola između Partizana i Radničkog iz Kragujevca. Dešavanja sa stadiona Partizana pratite na portalu alo.rs.