21:31 | 22-02-2024

Novi pogodak najboljeg strelca u istoriji reprezentacije Srbije.

Aleksandar Mitrović
EPA

Definitivno je ovo veče srpskih golgetera. Posle Luke Jovića je strelac bio i naš Aleksandar Mitrović! Vodi fantastični napadač Al Hilal ka trofeju azijske Lige šampiona.

Odigrao je saudijski klub revanš meč osmine finala sa iranskim Sepangom koji je pokušao da napravi iznenađenje, ali na kraju nije uspeo - 3:1.

Kako je i prvi meč ove dve ekipe završen identičnim rezultatom, jasno je da je Al Hilal sasvim zasluženo otišao među osam najboljih timova Azije.

Poveli su Iranci Faršada Ahmadžazeha u 54. minutu. Ključan detalj utakmice je crveni karton za goste koji je dobio Sivaš Jazdani.

To je dalo dodatan podstrek domaćinu koji je izjednačio najpre preko Salema Al Davsarija u 76. minutu, da bi samo šest minuta kasnije pravom bombom Ruben Neveš doneo potpuni preokret.

Konačan rezultat je postavio upravo Mitrović u samom finišu utakmice odličnim golgeterskim njuhom kada je ispratio odbitak posle šuta saigrača.

Bio je to čak 28 gol našeg napadača na 29 utakmica za Al Hilal. Više nego impresivno...